ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Warszawa. 800 wniosków o dotacje na usuwanie starych kotłów
21.05.2020r. 15:13

Od początku br. złożono 800 wniosków o dofinansowanie na wymianę starego kotła. W zeszłym roku wpłynęły 532 wnioski.

Jak przekazała koordynator ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy Justyna Glusman, mieszkańcy mogą uzyskać nawet do 100 proc. pokrycia kosztów wymiany. "Pomagamy warszawiakom, którzy mają obowiązek zlikwidować tzw. kopciuchy do końca 2022 r. Wiemy, że jest to inwestycja, dlatego dofinansowujemy instalację ekologicznych źródeł ogrzewania" - wyjaśniła.

Mimo ograniczeń związanych z epidemią, mieszkańcy Warszawy mogą ubiegać się o finansowe wsparcie w ramach warszawskiego programu antysmogowego bez konieczności wychodzenia z domu. Wnioski na wymianę kotłów, palenisk na paliwo stałe albo olej opałowy można przesyłać do miejskiego Biura Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej (BOPiPK) mailowo.

Ewentualne braki w przesłanym wniosku nie powodują jego odrzucenia. Wszystkie wątpliwości zostaną wyjaśnione telefonicznie lub mailowo, a brakujące dane i oryginalne podpisy uzupełnione przed rozpoczęciem inwestycji, podczas spotkania z przedstawicielami urzędu. Wnioski będą przyjmowane w trybie zdalnym aż do odwołania.
Jak przekazał stołeczny ratusz, Warszawa w trybie zdalnym prowadzi również kontrole inwestycji. Pracownicy najpierw kontaktują się z mieszkańcami telefonicznie, umawiają termin kontroli oraz instruują, w jaki sposób przeprowadzić ją przy pomocy smartfona. Następnie kurier dostarcza umowę o dotację do mieszkańca, a potem dokumenty trafiają do urzędu.

W ramach warszawskiego programu antysmogowego można otrzymać dotację na wymianę pozaklasowego kotła i instalację pompy ciepła, przyłączenie do sieci ciepłowniczej, montaż pieca gazowego lub ogrzewania elektrycznego. Dodatkowo mieszkańcy, którzy zdecydują się na likwidację starego kotła, mogą również otrzymać środki na odnawialne źródła energii, tj. kolektory słoneczne, instalacje fotowoltaiczne czy turbiny wiatrowe, współpracujące z nowym ekologicznym źródłem ogrzewania. Dofinansowanie pokrywa także wykonanie lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i instalacji ciepłej wody użytkowej. Dla wniosków złożonych w 2020 r. dofinansowanie może pokryć nawet 100 proc. kosztów inwestycji, w 2021 r. wysokość dotacji będzie zmniejszona do 90 proc. kosztów inwestycji, a w roku 2022 - do 70 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Eko 21.05.2020r. 18:03
W Polsce jest poand 3,8 mln starych kotłów węglowych. W takim tempie wymienimy te kotły po 2200 roku.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE