ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Energa wdraża normę ISO 26000
21.05.2020r. 16:30

Energa, jako druga spółka w polskiej branży elektroenergetycznej, wdroży międzynarodowe wytyczne w obszarze społecznej odpowiedzialności. To odpowiedź na rosnącą rolę obszaru ESG (ang. Environment, Social, Government) w budowaniu wartości firm działających na europejskim rynku.


"Odpowiedzialność społeczna jest dla Grupy Energa jednym z kluczowych filarów, na którym firma buduje swoją działalność. Wdrażamy najwyższe międzynarodowe standardy w tym obszarze, aby jeszcze skuteczniej odpowiadać na potrzeby interesariuszy. Przed nami wyzwanie, które wymaga nie tylko eksperckiej wiedzy, ale również współpracy między wszystkimi pracownikami" - mówi Adrianna Sikorska, wiceprezes zarządu Energi ds. komunikacji.

W ramach ISO 26000 kluczowe będzie zidentyfikowanie działań firmy w kilku obszarach, takich jak ład organizacyjny, prawa człowieka, praktyki z zakresu pracy, środowisko, uczciwe praktyki operacyjne, zagadnienia konsumenckie oraz zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej.Dobre praktyki już docenione

Działalność Energi w tych obszarach jest regularnie rozwijana, a także doceniana. W marcu Energa znalazła się w ratingu agencji Vigeo Eris, spółki zależnej agencji Moody's. Specjalizuje się ona w ocenach przedsiębiorstw według kryteriów społecznych i środowiskowych, jak również specyfikacji związanych ze zrównoważonym rozwojem. To niezwykle ważne w kontekście finansowania w ramach ESG-linked loan o wartości 2 mld zł, które koncern otrzymał jesienią 2019 r. Specjalna formuła kredytu związana jest z realizacją celów zrównoważonego rozwoju. W Polsce mechanizm ten zastosowano po raz pierwszy. Energa jest więc prekursorem w tym obszarze uzależniając efekt finansowy od obszarów ESG.

11 dobrych praktyk realizowanych przez Grupę Energa w 2019 r. zostało też wyróżnionych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i znalazło się w corocznym, wydanym w kwietniu raporcie "Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki". Docenione zostały inicjatywy edukacyjne, troska o środowisko w ramach zintegrowanego systemu zarządzania środowiskowo-energetycznego, zgodnego z rozporządzeniem EMAS. Z aprobatą spotkał się także system zarządzania zgodnością Compliance.
Wzmocnienie wartości

Wdrożenie normy ISO 26000 w Enerdze oznacza dalszą budowę wartości spółki. Stanowi też kolejny krok w kierunku spełnienia oczekiwań interesariuszy wewnętrznych i zewnętrznych. To też wkład w rozwój społecznej odpowiedzialności w branży energetycznej.

Rozpoczęcie tego procesu oznacza także podniesienie świadomości pracowników co do znaczenia, jakie ma działanie Energi w zgodzie z zasadami społecznej odpowiedzialności w obszarach ESG. Wdrożenie wymaga zintegrowania wielu już istniejących, ale również zainicjowanie nowych procesów.
Norma ISO 26000 została opublikowana przez Międzynarodową Organizację Standaryzacyjną. Nad przygotowaniem jej standardów przez ponad 5 lat pracowało 450 ekspertów z całego świata. W Polsce norma została zainaugurowana w 2012 r.


Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE