ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rząd Niemiec ustalił wysokość podatku od emisji CO2
21.05.2020r. 17:10

Niemiecki rząd uzgodnił wysokość nowego podatku od emisji CO2 dla transportu i ciepłownictwa, który ma wejść w życie w przyszłym roku i będzie wynosił 25 euro za tonę, o czym poinformowali niemiecki minister gospodarki i energii Peter Altmaier oraz minister środowiska Svenja Schulz - czytamy w "BiznesAlert.pl".

Ministrowie stwierdzili, że dochód z podatku od emisji CO2, który ma podnieść ceny benzyny o 7 centów za litr, pomógłby zrównoważyć wzrost krajowej opłaty z tytułu zielonej energii EEG, która wspomaga rozwój OZE. W październiku 2019 r. Niemcy rozszerzyły podatek od emisji CO2 na transport i ciepłownictwo, sektory nieobjęte unijnym systemem handlu uprawnieniami do emisji.
Pierwotnie podatek ten miał wynosić 10 euro za tonę, jednak ostatecznie zdecydowano się na podniesienie go do 25 euro za tonę, a do 2025 r. ma on zostać podniesiony do 55 euro za tonę.
Podatek podniesie ceny oleju napędowego i oleju opałowego do odbiorców o 7-8 centów za litr, a gazu ziemnego o 5 euro/MWh dla odbiorców końcowych. Teraz rozwiązania te musi przyjąć Bundestag - informuje "BiznesAlert.pl".
S&P Platts , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE