ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Jarocin. Instalacje z paneli fotowoltaicznych mają zmniejszyć emisję CO2 o 480 ton
23.05.2020r. 19:18

Pięć gminnych spółek planuje wybudować w tym roku instalacje z paneli fotowoltaicznych. Dzięki inwestycji, emisja CO2 do atmosfery zmniejszy się o ponad 480 ton na rok - poinformowała gmina Jarocin na stronie urzędu.

"Zielona energia - jak poinformował jarociński urząd miasta - będzie produkowana dzięki montażowi blisko 2 tys. paneli na powierzchni ponad 3 tys. m kw.
Wartość inwestycji to 3 mln zł, a koordynatorem przedsięwzięcia jest spółka Energia Jarocin.

Poinformowano, że instalacje z paneli fotowoltaicznych planuje wybudować pięć gminnych spółek: Zakład Usług Komunalnych, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Jarocińska Agencja Rozwoju, Jarocin Sport oraz Zakład Gospodarki Odpadami.

Ich budowa będzie możliwa dzięki środkom pozyskanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w formie preferencyjnych pożyczek.
"Wnioski gminnych spółek, złożone w lutym w ramach naboru "Przedsięwzięcia w zakresie efektywności energetycznej i ochrony powietrza w roku 2020", znalazły się na liście projektów objętych wsparciem finansowym" - podał urząd.

Podkreślono, że będzie to pierwsze tak szeroko zakrojone działanie, zmierzające do zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii w ramach Klastra Energia Jarocin.
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: max 25.05.2020r. 08:05
A może by tak zacząć liczyć nie bogu ducha winne CO2 stanowiące życiodajny gaz dla roslin tylko tlenki azotu, siarki , pyły i wszystko inne co kominem wylatuje?.
Wnerwia mnie kolejna debilna ideologia - "zielony ład" i "ochrona klimatu" - to sa metody na niszczenie gospodarki i niewiele różnią się od faszyzmu , nazizmu, stalinizmu albowiem narzucają innym "co maja robić". Juz to przerabialiśmy. Wywalenie przemysłu na daleki wschód prowadzi do likwidacji miejsc pracy i nieprawidłowych łańcuchów dostaw co uwidoczniło się w czasie zarazy przywiezionej z wiadomego kraju. Dość idoelogii - takich czy innych tylko dbanie o rozwój wszelkich gałęzi gospodarki : - tu i teraz a nie opowiadanie farmazonów klimatycznych. Antropogeniczne ocieplenie klimatu to wielka sciema albowiem klimat ociepla się od około 20 tysięcy lat - jest to zjawisko cykliczne trwające naprzemiennie od zarania istnienia Życia na ziemi. Twierdzę ,że obecny klimat jest zjawiskiem przejściowym w geologicznej skali czasu . Obecne zlodowacenie trwające od 30 mln lat odpowiedzialne jest za powstanie milionów kilometrów kwadratowych pustyń i miejsc niezdatnych do zycia. Mam nadzieję że reszta lądolodu się szybko stopi ( w geologicznej skali czasu) czyli za jakies 7 - 14 tysięcy lat dając nowe tereny dla rozrastającej się populacji ludzkiej. Już teraz na podstawie zdjęć satelitarnych NASA wskazuje że systematycznie przybywa na Ziemi masy roślinnej (terenów zielonych) co jest normalnym skutkiem wzrostu poziomu i temperatury oceanu przekładającym się na globalny wzrost opadów.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: max 25.05.2020r. 08:13
Dofinansowuje się coś co "samo w sobie" jest już rentowne natomiast nic nie mówi się o retencji wody która płynie sobie wartko Wisłą i Odrą do Bałtyku. Ocieplenie jest faktem tyle ,że naturalnym a nie "antropogenicznych" jak ideolodzy "zielonego ładu" raczą wciskać. Z tego też powodu należ podjąć natychmiastowe działania zwiększające retencje albowiem za 10 lat możemy zostać "z ręką w nocniku".
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE