ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Z powodu koronawirusa wstrzymano wydobycie węgla w czeskiej kopalni Darków
25.05.2020r. 14:31

W kopalni Darków koło Karwiny na wschodzie Czech, gdzie są zakażeni koronawirusem, wstrzymano wydobycie węgla - powiadomił w poniedziałek hetman (wojewoda) kraju morawsko-śląskiego Ivo Vondrak. Epidemiolodzy podali, że zakażonych jest 221 górników i członków ich rodzin.

Kopalnia Darków ma być wietrzona i odprowadzana ma być z niej woda.

Vondrak przekazał, że sytuacja wokół kopalni nie uzasadniała podjęcia przez sztab kryzysowy wprowadzenia stanu zagrożenia w regionie. Wyjaśnił też, że kopalni nie można było zamknąć, ponieważ oznaczałoby to wstrzymanie wydobycia we wszystkich czterech obiektach należących do koncernu Kopalnie Ostrawsko-Karwińskie (OKD), które są jedynym producentem węgla kamiennego w Czechach.

OKD zatrudniają ok. 8400 osób, w kopalni Darków pracuje 2400 osób.

W obowiązującym od poniedziałku reżimie w ciągu dnia ma pracować 150 osób, które zapewnią utrzymanie bezpieczeństwa w szybach - kontrolę poziom metanu i odprowadzanie wody.
Dyrektor służb sanitarnych w kraju morawsko-śląskim Pavla Syrcinova poinformowała na konferencji prasowej w poniedziałek, że obecnie jest 221 zakażonych górników i członków ich rodzin, a na kwarantannę skierowano 350 osób. W ciągu weekendu udało się ustalić 1000 kontaktów osób z pozytywnym testem. Syrcinova powiedziała, że liczba osób zakażonych, skierowanych na kwarantannę i badanych, wciąż się zmienia.

Lokalne media podały, że po badaniach przesiewowych w kopalni Darków, mogą zostać przeprowadzone testy wśród pracowników innej kopalni OKD, CzSM Południe.

Epidemiolodzy informowali w niedzielę, że stwierdzono 154 przypadki zakażenia SARS-CoV-2 u pracowników kopalni Darków, w tym u sześciu pracowników transgranicznych z Polski. 54 infekcje wystąpiły u członków rodzin górników z Darkowa, a cztery u osób z innych kopalni.

Sztab kryzysowy potwierdził, że od poniedziałku zamknięte dla odwiedzających pozostają szpitale i domy opieki społecznej w Karwinie i powiecie karwińskim. Utrzymano także limit do 100 osób przy organizowaniu imprez kulturalnych i sportowych. W pozostałych częściach Czech obowiązuje już limit do 300 osób.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE