ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Aleksiej Kudrin przekonuje, że Rosja powinna uniezależnić od sprzedaży ropy
26.05.2020r. 08:21

- Jaka będzie rola ropy po pandemii? - zapytał na łamach Kommiersanta Aleksiej Kudrin uznawany za głównego ekonomistę Kremla. Jego zdaniem polityka walki ze zmianami klimatami osłabiła znaczenie węglowodorów na rynku globalnym jeszcze przed pojawieniem się koronawirusa, ale obecnie ten trend zostanie wzmocniony - czytamy w BiznesAlert.pl.

- Rosja nie zmniejszy wydobycia, ale nie będzie już miała takiej renty ze sprzedaży, jak w ostatnich dwudziestu latach. To wyzwanie dla wszystkich programów ekonomicznych, w tym polityki fiskalnej, jeżeli gospodarka poza sektorem ropy i gazu nie będzie się rozwijać bardziej aktywnie - napisał Kudrin. Zaapelował o inwestycje w innowacje oraz przekształcenie rosyjskiej gospodarki naftowej w gospodarkę "wiedzy i technologii".

Rosjanie podpisali się pod porozumieniem naftowym OPEC+, które poprzez redukcje wydobycia ropy przez kraje-producentów ma doprowadzić do ponownego wzrostu cen ropy znajdujących się nadal w okolicach 35 dolarów za baryłkę Brent, czyli o kilkadziesiąt procent niżej, niż na początku 2020 roku, kiedy kosztowała ona ponad 60 dolarów.
Kreml spełnia oczekiwania sektora naftowego pomimo apelu Kudrina. Zdejmuje z niego obciążenia i nie zamierza wprowadzać kar za niewywiązywanie się z kwot cięć porozumienia naftowego. Rosja jest petrostate, czyli krajem uzależnionym od sprzedaży ropy naftowej. Według danych z 2020 roku sprzedaż tego surowca odpowiada za 31 procent przychodów budżetowych. To spadek w stosunku do 40 procent w zeszłym roku - czytamy w BiznesAlert.pl.
Kommiersant , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE