ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W gronie firm rosyjskich widoczne są różnice zdań odnośnie cięć porozumienia naftowego
27.05.2020r. 07:16

Kommiersant donosi, że Rosjanie mogą opowiedzieć się za przedłużeniem obecnego poziomu cięć w ramach porozumienia naftowego. Kreml zrezygnował jednak z karania firm rosyjskich, które nie będą go przestrzegać. Mają one różne poglądy na temat układu OPEC+, którego nadal nie wypełniły - czytamy w BiznesAlert.pl.

Porozumienie naftowe OPEC+ zakłada, że cięcia w wysokości 9,7 mln baryłek dziennie w maju i czerwcu 2020 roku zostaną obniżone do 7,6 mln baryłek do końca 2020 roku i 5,6 mln do kwietnia 2022 roku z opcją rewizji w grudniu 2021 roku. Kommiersant ustalił, że Rosjanie rozważają przedłużenie obecnego poziomu cięć o kolejne miesiące, choć przyznaje, iż największym beneficjentem takiego rozwiązania byłaby Arabia Saudyjska, której budżet jest bardziej doświadczony niskimi cenami ropy. To dlatego zdecydowała się na dobrowolne cięcia o w sumie 1,2 mln baryłek dziennie wraz z Kuwejtem i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

Źródła Kommiersanta twierdzą, że Rosjanie mogliby utrzymać obecne cięcia do września 2020 roku. Rozstrzygnięcie zapadnie na szczycie OPEC+ zaplanowanym na 9 czerwca tego roku. Do tej pory firmy rosyjskie musiały zmniejszyć wydobycie do 8,5 mln baryłek dziennie. W pierwszym tygodniu maja zeszły do 8,7 mln baryłek, czyli jeszcze nie wypełniły celu układu. Zdaniem ministra energetyki Rosji Aleksandra Nowaka z rynku zniknęło już około 14-15 mln baryłek dziennie wskutek cięć OPEC+, a także ograniczeń wynikających z warunków rynkowych, na przykład w Stanach Zjednoczonych. Nowak spodziewa się jednak zrównoważenia rynku na przełomie czerwca i lipca dzięki wzrostowi zużycia możliwemu dzięki powrotowi do normalnej działalności gospodarczej na świecie.
Kommiersant opisuje różnice zdań na temat cięć porozumienia naftowego w gronie firm rosyjskich. Rosnieft pozostaje sceptyczny, ale Łukoil i Gazprom Nieft popierają przedłużenie cięć. Kreml zdecydował już, że nie będzie nakładał kar na firmy, które nie będą przestrzegać porozumienia naftowego, wysyłając jasny sygnał prezesowi Rosnieftu i długoletniemu współpracownikowi prezydenta Władimira Putina, czyli Igorowi Sieczinowi - czytamy w BiznesAlert.pl.
Kommiersant , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE