ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosja wyprzedziła Arabię Saudyjską w eksporcie ropy do Chin, ale sprzedaje poniżej progu rentowności
27.05.2020r. 11:11

Według danych chińskiej agencji celnej, na które powołuje się Reuters, w kwietniu chińskie rafinerie zakupiły 7,2 mln ton ropy z Rosji. W przeliczeniu na baryłki wynosi to 1,75 mln dziennie. Oznacza to wzrost o 17,4 procent w porównaniu do kwietnia 2019 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.

W tym samym czasie eksport ropy z Arabii Saudyjskiej spadł o 18 procent, do 1,26 mln baryłek dziennie.

Pomimo wyjścia na pozycję lidera w wolumenach sprzedanej ropy, kwietniowe dostawy ropy były sprzedawane po cenach, które nie zapewniają rentowności rosyjskim producentom.
Według obliczeń analityków agencji Argus, nie wliczając kosztów transportu i podatków, strata na każdej baryłce sprzedanej ropy wyniosła trzy dolary. Jeżeli doliczy się do tego koszty operacyjne, to strata pogłębia się do poziomu od sześciu do ośmiu dolarów. Oznacza to, że tylko kwietniowy eksport do Chin przyniósł rosyjskim koncernom straty wynoszące 420 mln dolarów. Dodając pozostałe kierunki dostaw, strata zwiększy się do 1,2 mld dolarów.

Szczególnie dotkliwe straty producentów spowodowały wysokie stawki podatkowe i celne, które były ustalane jeszcze przy znacznie wyższych cenach ropy. Doprowadziło to do sytuacji, w której koncerny, płaciły daniny na rzecz państwa przewyższające niekiedy wpływy z tytułu sprzedaży ropy. Od pierwszego maja obowiązuje jednak nowa taryfa, która jest dostosowana do warunków rynkowych. Uwzględnia ona m.in marcowe spadki surowca - czytamy w BiznesAlert.pl.
Finanz.ru , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: max 29.05.2020r. 09:32
Oj tam oj tam....Rosja sobie odbije .... a poza tym nikt nie wie jakie mają rzeczywiste koszty więc to bicie piany.... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE