ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prace przy Nord Stream 2 w duńskiej strefie budowy mogą ruszyć we wrześniu
27.05.2020r. 17:24

"Spółka Nord Stream 2 AG wciąż nie złożyła zaktualizowanego harmonogramu budowy. Oznacza to, że budowa gazociągu nie może być kontynuowana. Istnieje możliwość, że właściwe prace konstrukcyjne w duńskiej strefie budowy rozpoczną się dopiero we wrześniu" - powiedział dla "BiznesAlert.pl" Ture Falbe-Hansen, rzecznik Duńskiej Agencji Energii.

Ture Falbe-Hansen powiedział "BiznesAlert.pl", że Nord Stream 2 AG, spółka odpowiedzialna za budowę gazociągu, nadal nie złożyła zaktualizowanego planu kontynuacji budowy. Dalsze prace przy konstrukcji magistrali nie mogą ruszyć bez zaakceptowanego planu przez Duńską Agencję Energii (DEA).

Duńska Agencja Energii nie jest w stanie określić ile zajmie analiza wniosku - termin rozpatrzenia dokumentu zależy od tego, jak obszerny on będzie. Im więcej zmian i modyfikacji zostanie wprowadzonych we wniosku, tym dłużej będzie trwała procedura. Rzecznik DEA dodał, że prace realizowane od ponad trzech tygodni przez statek Strill Explorer związane są właśnie z zebraniem danych niezbędnych do przygotowania nowego harmonogramu przez Nord Stream 2 AG.
Dopóki Duńczycy nie zaakceptują zaktualizowanego wniosku Nord Stream 2 AG, dopóty budowa w duńskiej strefie nie może być kontynuowana. Biorąc pod uwagę fakt, że Duńczycy wprowadzili ograniczenie czasowe budowy gazociągu w wodach ich Wyłącznej Strefy Ekonomicznej, które będzie obowiązywać od pierwszego lipca do 31 sierpnia prawdopodobnym jest, że sama budowa na duńskich wodach nie ruszy wcześniej niż we wrześniu - czytamy w "BiznesAlert.pl".

BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE