ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tańsze instalacje fotowoltaiczne dla członków klastra
27.05.2020r. 22:32

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, gmina Jarocin zachęca mieszkańców do instalacji fotowoltaiki i włączenia się w działalność lokalnego klastra energii.

Utworzony przez gminę Jarocin klaster energii otwiera się na prosumentów będących osobami fizycznymi.

- Kilka lat temu powstał klaster energetyczny i spółka Energia Jarocin, której celem jest produkcja energii elektrycznej oraz zarządzanie tą energią tak, aby, być może za jakiś czas, gmina Jarocin i mieszkańcy stali się energetycznie samowystarczalni. Początkowo działalność klastra skoncentrowana była na gminnych podmiotach oraz spółkach. Teraz program Energia Jarocin 2020 kierujemy do mieszkańców gminy - informuje burmistrz Jarocina Adam Pawlicki.

Projekt o nazwie Energia Jarocin 2002 jest skierowany do mieszkańców gminy i polega na kompleksowej obsłudze procesu montażu instalacji fotowoltaicznych na prywatnych budynkach.

Gmina Jarocin zapewnia, że zainteresowane osoby będą mogły zamontować odnawialne źródła energii w korzystniejszej cenie, uzyskają pełne wsparcie we wszystkich formalnościach, także w organizacji finansowania czy złożeniu dokumentów niezbędnych do uzyskania dotacji w ramach programu Mój Prąd.
W tym celu komunalna spółka Energia Jarocin Sp. z o.o., będąca liderem klastra Energia Jarocin, podpisała listy intencyjne z firmami z branży fotowoltaicznej dotyczące współpracy. Kolejnym krokiem było skierowanie zapytania ofertowego do tych podmiotów, a następnie złożenie przez nie ofert. Dzięki temu udało się uzyskać stosunkowo niską cenę za wykonanie instalacji. Dla członków klastra wyniesie ona 3800 zł netto za 1 kWp. Audyt, który przeprowadzi wykonawca inwestycji, jest wliczony w tę cenę.

Z projektu mogą skorzystać osoby fizyczne, przedsiębiorcy i rolnicy. Warunkiem udziału w programie jest przystąpienie do klastra Energia Jarocin.

Pierwszym krokiem ma być podpisanie przez osoby chcące skorzystać z projektu deklaracji o przystąpieniu do klastra oraz wypełnienie prostej ankiety, w której wskazują podstawowe dane o budynku, na którym instalacja ma zostać zamontowana. Następnie ankieta zostanie przekazana firmie montującej instalacje PV. W kolejnym etapie ma następowąć audyt nieruchomości oraz podpisanie umowy między uczestnikiem programu a wykonawcą instalacji.

Mieszkańcy Jarocina będą mogli też liczyć na pomoc w uzyskaniu dotacji z rządowego programu Mój Prąd czy komercyjnego kredytu na fotowoltaikę.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE