ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gazprom mało elastyczny wobec Gruzji
28.05.2020r. 06:39

Rosyjski Gazprom nie zamierza obniżać ceny dostaw gazu do Gruzji pomimo informacji Tbilisi o uzyskaniu rabatu w wysokości 15 proc. - czytamy w BiznesAlert.pl.

Gruzja zakupiła w 2019 roku 160 mln m sześc. gazu z Rosji, odpowiadające 5 procentom zapotrzebowania krajowego. W tym roku chce sprowadzić z tego kierunku 170 mln m sześc. Reszta gazu pochodzi z Azerbejdżanu.

Gruzja umożliwia Rosji przesył gazu do Armenii i pobiera za to opłatę w formie pieniężnej i dostawach gazu. Trwa także spór na temat warunków dostaw gazu do marionetkowych republik Abchazji i Osetii Południowej powstałych po agresji rosyjskiej w 2008 roku.
Gazprom traci rynek ze względu na spadek zapotrzebowania w Europie oraz rosnącą konkurencję LNG. Musiał z tego powodu ograniczyć dostawy gazociągami przesyłowymi na kontynent, jak Gazociąg Jamalski.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE