ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny ropy w USA osunęły się poniżej 32 USD/b - surowca jest coraz więcej
28.05.2020r. 07:38

Ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw osunęły się poniżej 32 USD za baryłkę - w Stanach Zjednoczonych przybywa surowca, więc na rynkach rosną obawy o nadpodaż ropy na rynkach - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na lipiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 31,54 USD, po zniżce ceny o 3,87 proc.

Ropa Brent w dostawach na lipiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 33,82 USD za baryłkę, niżej o 2,65 proc.

Amerykański Instytut Paliw (API) podał w swoim najnowszym raporcie, że zapasy ropy w USA wzrosły w ub. tygodniu o 8,73 mln baryłek. To pierwszy wzrost zapasów ropy od 3 tygodni.

Jeśli dane te potwierdzi w czwartek Departament Energii USA (DoE) w oficjalnych wyliczeniach, byłaby to najmocniejsza zwyżka zapasów ropy od początku 2020 r.

Analitycy spodziewają się spadku zapasów ropy w USA o 1,9 mln baryłek.

API podał też w swoich wyliczeniach, że zapasy benzyny w USA wzrosły w ub. tygodniu o 1,12 mln baryłek.

Ropa zaczęła tanieć już w środę w reakcji na informacje, że Rosja, członek sojuszu producentów ropy OPEC+, którzy zobowiązali się w IV do ograniczenia dziennej podaży ropy od 1 maja o prawie 10 mln baryłek, teraz planuje, że już w lipcu może rozpocząć łagodzenie wprowadzonych cięć produkcji swojej ropy.
Rosjanie zmniejszyli produkcję ropy o 2 mln b/d osiągając cel ustalony w ramach kwietniowego porozumienia kartelu i jego sojuszników.

Kraje OPEC+ przygotowują się do spotkania 9-10 czerwca, a członkowie grupy zastanawiają się czy przedłużyć niższe dostawy ropy na kolejne miesiące, czy też złagodzić cięcia.

Producenci ropy muszą brać pod uwagę fakt, że obecnie nadwyżka podaży ropy na świecie wynosi według szacunków 7-12 mln baryłek dziennie.

"Na rynkach wciąż utrzymuje się niepewność co do obniżek produkcji ropy przez OPEC+ w nadchodzących miesiącach, co wywiera wpływ na ceny" - mówi Howie Lee, ekonomista Oversea Chinese Banking Corp.

"Kolejnym niepokojącym czynnikiem jest narastanie napięć pomiędzy USA a Chinami, w związku z czym notowania ropy mogą pozostać niestabilne w najbliższej perspektywie" - dodaje.

Na zakończenie poprzedniej sesji WTI na giełdzie w N.Jorku staniała o 4,5 proc. We wtorek ropa na NYMEX kosztowała ponad 34 USD za baryłkę, najwyżej od marca.Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE