ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Opracowano projekt małoskalowej instalacji spalającej pre-RDF/RDF
28.05.2020r. 11:22

W kwietniu br. Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla wspólnie z wiodącym krajowym producentem kotłów zakończył pierwszy etap współpracy polegający na opracowaniu projektu technicznego małoskalowej instalacji termicznego przekształcania frakcji energetycznych (pre-RDF, RDF).

Instalacja ta wyposażona jest w kocioł z rusztem ruchomym oraz układ suchego oczyszczania spalin, dzięki czemu rozwiązania techniczne gwarantujące spełnienie limitów norm emisyjnych do powietrza obowiązujących dla spalarni odpadów cechują się niskim stopniem skomplikowania, a koszt inwestycyjny jest konkurencyjny do tradycyjnych instalacji spalania odpadów zmieszanych. Wyniki przeprowadzonej analizy ekonomiczno - finansowej budowy i funkcjonowania małoskalowej instalacji spalającej pre-RDF/RDF o wydajności ok. 40 tys. Mg/rok są zachęcające i dają nadzieję na zainteresowanie potencjalnych inwestorów (np. gminy i powiaty) wdrożeniem opracowanej technologii.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE