ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGNiG może zwiększyć dostawy gazu na Ukrainę o 100 proc.
29.05.2020r. 07:53

Prezes PGNiG Jerzy Kwieciński podał na falach Polskiego Radio 24, że jego firma wysłała na Ukrainę 690 mln m sześc. gazu w pierwszym kwartale 2020 roku. Jeżeli ten trend się utrzyma, Polacy mogą podwoić wynik z zeszłego roku - czytamy w BiznesAlert.pl.

PGNiG sprzedało wówczas 10,6 mld m sześc. gazu, z czego 690 mln trafiło na Ukrainę. To 7 procent całego wolumenu sprzedaży. Kwieciński przypomniał, że rozbudowa terminalu LNG, którego powiększona przepustowość została już zarezerwowana przez PGNiG, a także gazociąg Baltic Pipe, zapewnią gaz z nadwyżką pozwalającą na jego reeksport do sąsiadów.

Jeżeli eksport z pierwszego kwartału 2020 roku powtórzyłby się w następnych do końca 2020 roku, dostawy PGNiG na Ukrainę sięgnęłyby 2,760 mld m sześc. Jednakże ograniczeniem może być fakt, że zapasy gazu nad Dnieprem są rekordowe i Ukraińcy mogą nie potrzebować tak dużej ilości paliwa z zagranicy. Eksport PGNiG na Ukrainę w 2019 roku wyniósł 14,99 TWh, czyli około 1,35 mld m sześc.
W ostatnich dniach Ukraina zatwierdziła memorandum o dostawach do 5,5 mld m sześc. gazu skroplonego od mało znanej firmy Louisiana Natural Gas Exports. Mogłyby one docierać z wykorzystaniem infrastruktury polskiej. PGNiG już pośredniczyło w dostawach LNG na rynek ukraiński we współpracy z prywatną spółką ERU Trading - czytamy w BiznesAlert.pl.
Polskie Radio 24/Ukrinform , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE