ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Szef Transnieftu przedstawił na Kremlu sytuację spółki, plany inwestycyjne i poprosił o wsparcie
29.05.2020r. 15:05

Szef Transnieftu Nikołaj Tokariew zjawił się 28 maja na Kremlu. Przedstawił sytuację spółki, plany inwestycyjne i poprosił o wsparcie - czytamy w BiznesAlert.pl.

Tokariew spotkanie zaczął od przedstawienia pozytywnych danych spółki za 2019 rok. Obroty handlowe wzrosły o 2,5 procent, wykorzystanie magistrali Transnieftu o 1,5 procent a eksport magistralami o cztery procent. Dodatkowo spółka przekroczyła granicę biliona rubli przychodu oraz zrealizowała program inwestycyjny w wysokości 280 mld rubli.

W dalszej części spotkania Tokariew pochwalił się osiągnięciami w dziedzinie prowadzonych inwestycji oraz uniezależniania się od dostaw komponentów zagranicznych niezbędnych do funkcjonowania spółki.

Tokariew podkreślił, że w ciągu ostatnich 10 lat wybudowane zostały trzy porty eksportowe, powstało 19 tys. kilometrów nowych rurociągów do transportu ropy i produktów naftowych. Zwiększone zostały możliwości produkcyjne m.in dodatków przeciwturbulentnych do transportu ropy. Rosja, z importera tych substancji, stała się jego eksporterem. Powstały również trzy fabryki produkujące elementy dla Transnieftu oraz innych podmiotów, wykorzystywane do transportu ropy (pompy, napędy elektryczne i silniki). Według Tokariewa zastąpionych zostało 25 produktów importowanych na wyroby produkcji krajowej. Jedynie cztery procent potrzebnego wyposażenia jest nadal sprowadzane z zagranicy. Firma zatrudnia ponad 117 tys. pracowników, dodatkowo wypłaca emerytury korporacyjne byłym pracownikom koncernu.
Plan inwestycyjny na 2020 rok został oszacowany na 257 mld rubli i pomimo przewidywanych spadków przychodów, firma zamierza się z niego wywiązać. Jednocześnie zaznaczył, że firma wysłała do rządu pakiet propozycji, które pozwoliłby ułatwić ich realizację w przypadku pogorszenia sytuacji finansowej spółki.

Według Tokariewa największym wyzwaniem na najbliższe lata jest utrzymanie infrastruktury przesyłowej w dobrej kondycji. Według prezesa Transnieftu ponad 40 procent infrastruktury spółki znajduję się na granicy żywotności. Należy wymienić elementy wyposażenia przepompowni oraz zmodernizować elementy sieci przesyłowej. Dokładna inwentaryzacja infrastruktury pod kątem jej remontów i modernizacji wciąż jest prowadzona.

Tokariew odniósł się również do funkcjonowania spółki w dobie pandemii koronawirusa. 23 tys. pracowników koncernu przeszło do trybu pracy zdalnej. Zmianie uległy również warunki pracy pracowników zmianowych na najbardziej odległych instalacjach Transnieftu. Dwukrotnie został podniesiony dodatek zmianowy, wydłużony został czas zmiany, a także zapewniony został okres przejściowy dla nowo przybyłych pracowników, oddzielając ich od reszty załogi. Według Tokariewa sytuacja jest cały czas monitorowana i jest pod pełną kontrolą - czytamy w BiznesAlert.pl.
Kremlin.ru , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE