ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Fitch obniżył rating Energi do "BBB-", perspektywa stabilna
29.05.2020r. 17:13

Fitch obniżył długoterminowy rating IDR Energi do "BBB-" z "BBB". Perspektywa ratingu jest stabilna - podała agencja w komunikacie. Fitch usunął rating z listy obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym (RWN).

Z komunikatu wynika, że obniżenie ratingu agencja uzasadnia przede wszystkim realizacją przejęcia Energi przez PKN Orlen, który pod koniec kwietnia kupił w wezwaniu łącznie 331.313.082 akcji Energi i posiada ok. 80 proc. udziału w kapitale zakładowym spółki, co odpowiada 85 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu.

"W związku z tym, w ocenie Fitch nastąpią działania prowadzące do integracji operacyjnej i strategicznej z PKN Orlen, co implikuje ograniczenie ratingu spółki do posiadanego przez PKN Orlen ("BBB-"). Agencja podkreśla, że ocena samodzielnego profilu kredytowego Energi (standalone credit profile) jest nadal na poziomie "bbb", m.in. dzięki stabilności Linii Biznesowej Dystrybucja, z niskimi ryzykami, wysokim udziałem w EBITDA Grupy Energa oraz przewidywalnością przepływów pieniężnych" - napisano w komunikacie.

Agencja pozytywnie ocenia również koncepcję wstrzymania projektu Ostrołęka C w formule węglowej i rozpatrywanie zmiany formuły na gaz.
Fitch umieścił rating Energi na liście obserwacyjnej z nastawieniem negatywnym w grudniu w związku z ogłoszonym przez PKN Orlen wezwaniem do sprzedaży 100 proc. akcji energetycznej spółki.

Jak podano, Fitch obniżył także rating dla wyemitowanych przez spółkę zależną Energa Finance AB (publ) obligacji do poziomu "BBB-", a rating dla wyemitowanych przez Energę obligacji hybrydowych do poziomu "BB".

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE