ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Piotr Woźny zrezygnował z szefowania NFOŚiGW
29.05.2020r. 18:18

Piotr Woźny zrezygnował w piątek z szefowania Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - dowiedziała się w piątek PAP. Sam zainteresowany potwierdził tę informację.

- W piątek zrezygnowałem (z bycia prezesem NFOŚiGW - PAP), było to w pełni przyjazne rozstanie. Było to 36 miesięcy na posterunku jeśli chodzi o "Czyste powietrze" i OZE. Uważam, że Polska się dosyć mocno zmieniła od tego momentu, w którym zaczynałem. Moja aktywność w tym projekcie dobiegła końca, chociaż będę społecznym doradcą ministra Kurtyki (Michała Kurtyki - ministra klimatu) ds. wdrażania programu "Czyste powietrze" - powiedział PAP Piotr Woźny.

Woźnemu za ciężką pracę podziękował na Twitterze minister klimatu Michał Kurtyka. "Jednocześnie podkreślam, że nie zwalniamy tempa w działaniach dotyczących poprawy jakości powietrza w Polsce" - zapewnił.

Woźny kwestiami smogu i OZE zajmował się jako wiceminister w ówczesnym resorcie przedsiębiorczości i technologii, pełnomocnik premiera ds. programu "Czyste powietrze" (powołany na to stanowisko w marcu 2017 r.), wiceprezes, a następnie od końca sierpnia 2018 r. prezes NFOŚiGW.

Woźny powiedział, że przez te trzy lata udało się m.in. wprowadzić normy dla paliw stałych, czyli węgla, którym opala się w domowych piecach. Zwrócił uwagę, że uregulowano również rynek kotłów grzewczych. Rozporządzenie w tej sprawie obwiązuje od 2017 r. Od lipca 2018 r. na rynek nie można wprowadzać gorszych niż piątej klasy emisyjnej (najbardziej ekologicznych) domowych kotłów grzewczych.

"Udało się też wprowadzić termomodernizacyjną ulgę w podatku dochodowym od osób fizycznych (od stycznia 2019 r.), udało się rozszerzyć zakres prosumenckich rozliczeń na przedsiębiorców (opust), doprowadzić do tego, że wpłynęło ponad 73 tys. wniosków w "Moim prądzie" (program promocji fotowoltaiki) i zreformować "Czyste powietrze". Jak na trzy lata sporo się działo i w mojej ocenie udało" - dodał.
Od 15 maja ruszyła nowa odsłona programu antysmogowego "Czyste powietrze". Zmiany zakładają m.in. uzależnienie wysokości dotacji od efektu ekologicznego, uproszczono też same wnioski o dotacje, a także zapowiedziano znaczne przyspieszenie ich rozpatrywania. Zgodnie z podpisanym przez NFOŚiGW oraz Związkiem Banków Polskich porozumieniem, do programu mają włączyć się też banki.

Woźny z wykształcenia jest radcą prawnym, ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, następnie ukończył aplikację sędziowską i aplikację radcowską.

W latach 2015-2017 zajmował stanowisko wiceministra cyfryzacji.

Wcześniej, w latach 2000-2001, pracował w administracji rządowej na stanowisku wiceministra w Ministerstwie Łączności. Potem na kilkanaście lat powrócił do praktyki prawniczej.

Dodaj nowy Komentarze ( 9 )

KOMENTARZE ( 9 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Eko 30.05.2020r. 12:18
Nie jestem zdziwiony. Ten program Czyste Powietrze to zupełna klęska.
Odpowiedzi: 4 | Najnowsza odpowiedź: 02-06-2020r. 10:38 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: algas 30.05.2020r. 15:54
Tak naprawdę to szkoda: choć niewiele dokonał to się naszarpał z b.miernym otoczeniem politycznym no i merytorycznym.
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 03-06-2020r. 21:17 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: max 01.06.2020r. 10:13
No sory..... to prawnicy znają się na wszystkim ??? a szczególnie na skomplikowanych zależnosciach techniczno... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Janek 01.06.2020r. 22:28
To osoba z dobrą, pozytywną energią.Szkoda
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 9 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE