ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosja liczy na porozumienie gazowe na wzór OPEC
01.06.2020r. 15:49

Rosyjscy analitycy uważają, że obecna sytuacja na rynku gazu może być przyczynkiem do podjęcia działań na wzór porozumienia naftowego - czytamy w BiznesAlert.pl.

Ceny gazu w Europie utrzymują się na historycznie niskich poziomach. Te notowane na holenderskim hubie TTF wzrosły 27 maja do 45 dolarów za tys. m sześc. Taka sytuacja wynika z napełnienia magazynów gazu w Europie oraz presji cenowej amerykańskich producentów LNG.

Obecna cena nie gwarantuje zysków większości producentom. Analitycy szacują, że Gazprom sprzedaje gaz z zyskiem przy cenach powyżej 100 dolarów za tys. m sześc. Sprzedaż gazu poniżej tej kwoty przez Gazprom za granicę jest mniej opłacalna niż sprzedaż na rynku krajowym.
Wiceminister energetyki Rosji Anatolij Janowski powiedział 28 maja, że liczy na to, iż po pozytywnym efekcie działań podjętych przez OPEC+, na podobne działania zdecyduje się Forum Krajów Eksporterów Gazu (GECF). GECF to organizacja zrzeszająca 14 największych producentów gazu na świecie.

Janowski twierdzi, że do porozumienia mogłyby dołączyć Katar i Algieria, najwięksi sprzedawcy gazu do Europy. Nie powiedział jednak, czy szczegółowe rozmowy są prowadzone. Efektywność porozumienia zaburza fakt, że USA jako jeden z największych producentów gazu nie jest członkiem GECF - czytamy w BiznesAlert.pl.
Ukraina.ru , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE