ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Łodzi przetestują pojazd na CNG do wywozu śmieci
02.06.2020r. 09:23

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania (MPO) w Łodzi rozpoczęło testy nowego samochodu do wywozu odpadów. Pojazd napędzany jest sprężonym gazem ziemnym i spełnia konieczne wymogi ekologiczne - ponformowała Aleksandra Stasiak z MPO.

Testy nowego auta do odbioru odpadów w łódzkim Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania (MPO) prowadzone są, aby porównać pracę pojazdów zasilanych olejem napędowym i gazem ziemnym. Testy przechodzi samochód volvo z zabudową o pojemności 21 metrów sześciennych.

Pojazd może przewozić zarówno odpady poddane już wstępnej selektywnej zbiórce śmieci oraz tzw. odpady wielkogabarytowe, czyli na przykład stare meble, lodówki i pralki - podała rzeczniczka MPO Aleksandra Stasiak.

"Testy rozpoczynamy ponieważ przedsiębiorstwa świadczące usługi z zakresu użyteczności publicznej na rzecz jednostek samorządu terytorialnego, zgodnie z ustawą o elektromobilności, zobowiązane są od stycznia 2022 roku posiadać w swoim taborze 10% pojazdów elektrycznych lub zasilanych gazem ziemnym"- wyjaśnia rzeczniczka i dodaje, że do roku 2025 liczba pojazdów ekologicznych musi stanowić 30 procent taboru wywożącego śmieci.
Ciężarówka testowana w Łodzi napędzana jest CNG, czyli sprężonym gazem ziemnym. Na świecie jeździ już ponad 4 miliony takich ekologicznych aut. Paliwo do tych pojazdów można tankować w blisko 8 tysiącach punktów. Najwięcej samochodów napędzanych CNG jest w Argentynie, gdzie jeździ ponad 1,4 mln takich aut.

W Polsce jest blisko 3,4 tys. pojazdów napędzanych sprężonym gazem ziemnym , które mogą być zasilane w ponad 20 punktach na terenie kraju.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Co Komunikacją MPK 02.06.2020r. 20:47
Jùź wielki czas aby autobusy MPK jeździły na CNG Będzie taniej i ekologicznie Obecnie MPK autobusy... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE