ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Przybyło zarażonych koronawirusem w kopalniach JSW
02.06.2020r. 09:47

70 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono minionej doby w dwóch kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej: Pniówek i Zofiówka. W pozostałych spółkach węglowych liczba chorych jest stabilna - w PGG przybyło 5 przypadków, a w kopalń Bobrek kolejnych 19 górników wyzdrowiało.

Ogółem - według danych Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Polskiej Grupy Górniczej i spółki Węglokoks Kraj (właściciela bytomskiej kopalni Bobrek) - we wtorek rano zakażonych było 4 087 górników z kilkunastu kopalń, wobec 4 031 osób raportowanych dobę wcześniej. Oznacza to - po odjęciu kolejnej grupy ozdrowieńców - wzrost ogólnej liczby chorych o 56.

Wraz ze 113 górnikami z kopalni Bobrek, którzy wyzdrowieli z Covid-19, ilość potwierdzonych zakażeń sięga 4,2 tys. Górnicy stanowią prawie połowę spośród ponad 8,4 tys. wszystkich osób zakażonych w woj. śląskim.

Najwięcej zakażeń koronawirusem w górnictwie potwierdzono dotąd w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, gdzie we wtorek rano chorych było 2 119 pracowników - 70 więcej niż dobę wcześniej. W JSW badania przesiewowe na obecność Sars-CoV-2 objęły całą ok. 22-tysięczną załogę.

Największe w JSW ognisko koronawirusa to kopalnia Pniówek w Pawłowicach, gdzie w poniedziałek zakażonych było 1 510 pracowników, a we wtorek 1 569 (wzrost o 59). Nowe zachorowania potwierdzono minionej doby także w kopalni Zofiówka (jedna z dwóch części kopalni Borynia-Zofiówka), gdzie łącznie koronawirusa ma 526 pracowników, wobec 515 dobę wcześniej (wzrost o 11). W kopalniach Jastrzębie-Bzie i Borynia choruje po 10 osób, a w kopalni Budryk - 4. Kwarantanną jest objętych 237 osób.

Niewielki wzrost liczby zachorowań (o 5) nastąpił wśród górników Polskiej Grupy Górniczej, gdzie dotąd potwierdzono zakażenie u 1 496 pracowników, wobec 1 491 raportowanych dobę wcześniej. 1858 osób jest w kwarantannie - w ciągu doby liczba górników z PGG objętych kwarantanną zmniejszyła się o 142.
W ramach badań przesiewowych od pracowników Grupy pobrano blisko 27,3 tys. wymazów do testów na obecność koronawirusa. W środę badania przesiewowe całej załogi rozpoczną się w zatrudniającej ok. 4 tys. osób kopalni Ziemowit w Lędzinach (dotąd potwierdzono tam 9 przypadków koronawirusa) oraz kopalni Marcel w Radlinie (część kopalni ROW), gdzie do tej pory potwierdzono 15 zakażeń wśród ok. 3-tysięcznej załogi.

W PGG najwięcej chorych jest w kopalniach: Jankowice (671), Sośnica (460), Murcki-Staszic (235) i Bielszowice (70). Od jednego do kilku przypadków zakażenia potwierdzono także w innych kopalniach i w tzw. ruchach Grupy.

W należącej do spółki Węglokoks Kraj kopalni Bobrek w Bytomiu we wtorek zakażonych było (po odjęciu kolejnych 19 ozdrowieńców) 472 pracowników kopalni i współpracujących z nią firm (64). W kopalni z dnia na dzień przybywa osób wyleczonych z COVID-19 - obecnie jest ich 113, wobec 94 dzień wcześniej. W kwarantannie przebywa 12 osób. Do pracy powróciła już większość załogi, a wydobycie zbliża się do poziomu sprzed epidemii.

Według opublikowanych w poniedziałek po południu danych sanepidu, w woj. śląskim potwierdzono 8448 przypadków koronawirusa. 1 939 osób wyzdrowiało, a 211 zmarło. Łącznie w szpitalach w regionie leczonych jest 341 osób z koronawirusem. Od początku epidemii wykonano ok. 84 tys. testów na obecność Sars-CoV-2.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE