ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Webinar "Łączenie sektorów zielonej energii. Co to oznacza dla Polski?"
02.06.2020r. 10:21

Wyznaczenie celu neutralności klimatycznej do 2050 roku oraz wpisanie go do unijnego prawa, jako wiążącego, oznacza konieczność przyspieszenia działań i wejście na bardziej ambitną ścieżkę redukcji emisji. Wśród instrumentów finansowania transformacji w kierunku neutralności klimatycznej główną rolę będzie odegrać tzw. "Plan inwestycyjny na rzecz Europejskiego Zielonego Ładu".

Kluczową strategią do osiągnięcia transformacji sektora energii jest jego digitalizacja i elektryfikacja podsektorów ciepła i transportu. W związku z tym fotowoltaika i energetyka wiatrowa będą fundamentem wytwarzania energii elektrycznej, cieplnej i transportowej w Unii Europejskiej. Kluczowe technologie dla łączenia sektorów energii to przede wszystkim pompy ciepła - domowe pompy i pompy o dużej mocy w systemach ciepłowniczych, elektromobilność - włącznie z dwukierunkową infrastrukturą ładowania oraz magazynowanie energii za pomocą magazynów bateryjnych i produkcji zielonego wodoru przez elektrolizę.

W tym kontekście Instytut Jagielloński serdecznie zaprasza na webinarium poświęcone nowemu raportowi "Łączenie sektorów zielonej energii. Co to oznacza dla Polski? Elektryfikacja, Decentralizacja, Digitalizacja". Odbędzie się on 4 czerwca od godziny 12:00 do godziny 14:00 za pośrednictwem aplikacji ZOOM.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: biuro@jagiellonski.org

Podczas webinarium głos zabiorą:

Krzysztof Mazur - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju

Marcin Roszkowski - Prezes Instytutu Jagiellońskiego

Prof. dr hab. inż. Piotr Kacejko - opowie o krajowym systemie elektroenergetycznym i elektryfikacji sektorów.

Andrzej Guła poruszy temat związany ze zmianami w ogrzewnictwie w kontekście wyzwań polityki antysmogowej i klimatycznej.

Paweł Wróbel przybliży zagadnienia związane z łączeniem sektorów energii i perspektywy UE.

Christian Schnell przedstawi główne wnioski z raportu Instytutu Jagiellońskiego.

Spotkanie moderuje Bartłomiej Sawicki z BiznesAlert.pl.
Instytut Jagielloński

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE