ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niższa marża downstream PKN Orlen w maju
02.06.2020r. 11:25

Modelowa marża downstream PKN Orlen w maju 2020 r. spadła do 4,7 USD na baryłce z 14,5 USD na baryłce miesiąc wcześniej - poinformował PKN Orlen na stronie internetowej.

Modelowa marża rafineryjna plus dyferencjał Brent/Ural wyniosła w maju 1,1 USD na baryłce wobec 9,6 USD na baryłce w kwietniu. Sam dyferencjał Brent/Ural wyniósł: -0,7 USD na baryłce wobec 2,7 USD miesiąc wcześniej.

Modelowa marża petrochemiczna grupy PKN w maju spadła do 843 euro za tonę z 944 euro w kwietniu.

Koncern poinformował też, że w maju 2020 roku średnia cena baryłki ropy Brent wyniosła 29 USD wobec 18,5 USD w kwietniu.
Cracki na dieslu spadły w maju o 61 proc. mdm, do 42 USD/t, przede wszystkim z powodu niskiego popytu na rynkach globalnych (efekt pandemii civid-19) oraz wzrostu zapasów w USA i w regionie ARA).

Cracki na benzynie wzrosły o 15 proc. mdm, do 55 USD/t z powodu stopniowego odbudowywania się popytu na paliwa, spadku zapasów w magazynach w USA i w regionie ARA, wzrostu exportu europejskiej benzyny.

Cracki na HSFO spadły mdm o 170 proc., do minus 73 USD/t z powodu niskiego popytu na ciężki olej opałowy (efekt covid-19) i wzrostu zapasów w regionie ARA.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE