ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rozpoczęły się powtórne badania przesiewowe w czeskiej kopalni Darków
02.06.2020r. 12:43

Wśród górników kopalni Darków koło Karwiny rozpoczęto we wtorek rano kolejne badania przesiewowe. Testowane są osoby, u których badania rozpoczęte 18 maja nie wykazały obecności nowego koronawirusa. W kopalni trwa od poniedziałku dezynfekcja obiektu.

Testy dotąd wykazały obecność koronawirusa u 356 osób, w tym u 236 pracowników kopalni i 114 członków ich rodzin. Zakażonych jest sześciu pracowników innych firm. Według informacji regionalnej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Ostrawie wśród górników 12 osób to pracownicy transgraniczni z Polski. Sytuację w regionie epidemiolodzy oceniają jako stabilną.

We wtorek testy mają zostać przeprowadzone u 250 osób, a kolejne w piątek, sobotę i niedzielę. Wyniki pozwolą zdecydować w sprawie podjęcia wydobycia, które zostało przerwane 25 maja. Rzeczniczka koncernu Kopalnie Ostrawsko-Karwińskie (OKD), do którego należy kopalnia Darków, Nadia Chattova powiedziała, że epidemiolodzy nie planują przeprowadzenia powszechnych testów w innych kopalniach.
W kopalni Darków trwa dezynfekcja, która obejmuje m.in. łaźnie, stołówki, biura, dyspozyturę, a także taśmociągi transportujące urobek, wózki górnicze itp. Mającą zakończyć się w środę operację prowadzi specjalistyczna grupa strażaków, która w podobny sposób odkażała szpital w Chebie na zachodzie kraju.

W koncernie OKD, który jest jedynym producentem węgla kamiennego w kraju, pracuje 8,4 ty. osób, w kopalni Darków koło Karwiny zatrudnionych jest 2,4 tys. osób.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE