ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

KE finansuje demonstracyjny projekt elektrowni termojądrowej
02.06.2020r. 14:47

Konsorcjum składające się z Ansaldo Nucleare, Empresarios Agrupados Internacional i Framatome uzyskało od Komisji Europejskiej czteroletni kontrakt ramowy o wartości 10 milionów euro (11 milionów dolarów) na wykonanie przedkoncepcyjnego projektu Demonstration Fusion Power Reactor (Demo), który ma być następcą reaktora fuzyjnego ITER.

Demonstracyjny Energetyczny Reaktor Fuzyjny - Demo, który ma zostać zbudowany do 2050 r., będzie miał na celu zademonstrowanie możliwości ciągłej produkcji energii (wykorzystując reakcję syntezy jądrowej), dostarczając energię elektryczną do sieci energetycznej. Demo będzie przedindustrialnym reaktorem syntezy (fuzji) jądrowej, którego konstrukcja będzie oparta na wiedzy zdobytej w ramach wspólnych doświadczeń przy realizacji projektów badawczych European Tourus (JET) i International Thermonuclear Experimental Reactor (ITER).

Kontrakt, w ramach którego Ansaldo Nucleare przypada około 40 proc. całkowitej wartości, ma na celu fizyczną i technologiczną ocenę architektury systemu elektrowni termojądrowej (fuzyjnej), jego ogólnej konfiguracji oraz procesów projektowania.
W ramach umowy będą świadczone usługi bazujące na najlepszych europejskich praktykach przemysłowych w takich sektorach jak między innymi: architektura systemów fizycznych i technologicznych obiektów energetycznych; ogólna konfiguracja systemów i procesów inżynieryjnych, ze szczególnym uwzględnieniem projektowania instalacji jądrowych, oraz systemy sterowania, identyfikacja, ocena i ograniczanie ryzyka projektu, a także ocena wpływu sugerowanych rozwiązań na koszty.
NEInt , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: kreaatywny innowator 03.06.2020r. 17:10
z użyciem laserów femtosekundowych?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE