ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Resort środowiska Chin: zrealizujemy zobowiązania paryskie, mimo pandemii
02.06.2020r. 15:30

Pomimo pandemii koronawirusa Chiny w pełni wywiążą się ze swoich zobowiązań, wynikających z paryskiego porozumienia klimatycznego - oświadczył we wtorek rzecznik chińskiego ministerstwa ekologii i środowiska Liu Youbin, cytowany przez agencję Reutera.

Chiny, które uwalniają do atmosfery więcej gazów cieplarnianych niż jakiekolwiek inne państwo, zobowiązały się m.in. do zmniejszenia emisji CO2 na jednostkę PKB o 40-45 proc. do 2020 r., w porównaniu z 2005 r.

"Redukcja emisji dwutlenku węgla przez Chiny nie zmieni się z powodu pandemii" - oświadczył Liu na comiesięcznej konferencji prasowej w Pekinie. Zapewnił, że jego kraj wywiąże się ze zobowiązań w ramach porozumienia paryskiego w 100 proc. i zgodnie z grafikiem przedstawi sprawozdanie z osiąganych postępów.
Rządowi eksperci i analitycy oceniali, że Chiny mogą mieć trudności z wywiązaniem się z celów klimatycznych na bieżący rok, ponieważ zwracają się w stronę przemysłu ciężkiego i innych wysokoemisyjnych projektów, by wzmocnić gospodarkę trapioną skutkami pandemii - pisze Reuters.

Według danych ministerstwa środowiska emisje CO2 na jednostkę PKB w Chinach były w 2019 r. o 4,1 proc. niższe niż rok wcześniej.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: antymonopol 02.06.2020r. 20:30
No proszę nawet Chiny realizują swoje zobowiązania klimatyczne z Paryża i zmniejszają emisje CO2 na jednostkę PKB.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE