ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Novatek planuje przesunąć otwarcie terminala LNG w Arktyce na 2024 rok
03.06.2020r. 11:51

Projekt Obskaja LNG (od zatoki Ob) został zaakceptowany w 2019 roku. Ma to być niewielki terminal eksportowy z dwoma ciągami skraplającymi zlokalizowanymi nieopodal portu Sabetta. Łącznie obie linie produkcyjne mają mieć możliwość skraplania do pięciu milionów ton gazu rocznie. Oba ciągi mają zacząć pracę do 2025 roku.

Novatek informuje, że ta decyzja została podjęta po analizie rynkowego zapotrzebowania na gaz. Pierwotnie planowane było uruchomienie Ob LNG w momencie startu pierwszego ciągu Arctic LNG 2, czyli do końca 2022 roku. Obecnie w wyniku zmniejszenia zapotrzebowania na gaz, firma zmienia swoje wcześniejsze plany.
Przesunięcie terminu oddania do użytku nowego terminala nie zmienia długoterminowych planów spółki. Novatek zakłada, że do 2030 roku będzie posiadał moce gazyfikacyjne na poziomie pomiędzy 57-70 mln ton rocznie. W osiągnięciu tego celu ma pomóc m.in ustawa uchwalona pod koniec lutego, która rozszerza listę lokalizacji portów LNG. Inwestycje w tych miejscach mogą liczyć na wsparcie finansowe państwa. Ob LNG również należy do takich projektów - czytamy w BiznesAlert.pl.
Oilexp , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE