ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Jest pozwolenie na przebudowę gazociągu Goleniów - Police
03.06.2020r. 15:36

Zachodniopomorski wojewoda wydał pozwolenie na przebudowę gazociągu wysokiego ciśnienia Goleniów - Police w rejonie Rezerwatu Olszanka oraz Roztoki Olszańskiej.

Decyzja została wydana na podstawie ustawy o inwestycjach w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu - poinformowały w środę służby prasowe zachodniopomorskiego wojewody.

"To niezwykle ważna inwestycja w bezpieczeństwo i warunki techniczne przesyłania gazu" - mówi cytowany w komunikacie wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. Jak dodaje, "większe zagłębienie gazociągu pod dnem Roztoki Odrzańskiej oraz zdemontowanie istniejących dwóch nitek gazociągu (...) umożliwi realizację kolejnej kluczowej inwestycji, pogłębienia toru wodnego Świnoujście - Szczecin do 12,5 metra".

Gazociąg Goleniów - Police to jeden z najważniejszych elementów sieci przesyłowej na Pomorzu Zachodnim - wynika z informacji. Zasila w gaz m.in. miasto Szczecin oraz Grupę Azoty Zakłady Chemiczne Police. Cała inwestycja o długości około 10 kilometrów została podzielona na dwa etapy.
Etap pierwszy, o którym mówi środowa decyzja wojewody dotyczy gazociągu o długości prawie dwóch kilometrów, obejmuje tzw. przekroczenie nowym gazociągiem Roztoki Odrzańskiej wraz z niezbędną infrastrukturą oraz rozbiórkę istniejącego gazociągu.

Drugi etap obejmie odcinek gazociągu na terenie gminy Stepnica i odcinek na terenie gminy Police oraz rozbiórkę istniejącego gazociągu zlokalizowanego w Rezerwacie Olszanka.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE