ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

MAP: w części elektrowni wodnych susza wpłynie negatywnie na wolumen produkcji
04.06.2020r. 07:20

W części elektrowni wodnych, zwłaszcza przepływowych, susza wpłynie negatywnie na wolumen produkowanej energii, ale realizowane są przedsięwzięcia inwestycyjne, które optymalizują ich możliwości wytwórcze - poinformował w odpowiedzi na poselską interpelację wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

W odpowiedzi na interpelację dodano, że spółki są w stanie zagwarantować zachowanie ciągłości produkcji na właściwym poziomie, nawet w przypadku wystąpienia trudnych warunków hydrologicznych.

"Jednocześnie należy znaczyć, że stopnie piętrzące z elektrowniami wodnymi pełnią również istotną rolę w szeroko pojętej gospodarce wodnej prowadzonej w zlewni rzek, także w okresie suszy" - czytamy w odpowiedzi na interpelację.
Podkreślono jednocześnie, że z przekazanych przez poszczególne spółki, będące w nadzorze Ministra Aktywów Państwowych informacji wynika, że ewentualny stan suszy nie stanowi zagrożenia dla funkcjonowania jednostek wytwórczych znajdujących się w Enea SA, Tauron PE SA, PGE Polska Grupa Energetyczna SA, Zespole Elektrowni Wodnych Niedzica SA (ZEW Niedzica) oraz Energa SA (Spółka poza nadzorem Ministra Aktywów Państwowych w związku ze zbyciem 30 kwietnia 2020 r. wszystkich akcji na rzecz PKN Orlen SA).

"Podmioty te zadeklarowały odpowiednie przygotowanie na możliwość wystąpienia suszy i na bieżąco monitorują sytuacje w poszczególnych obiektach, korzystając z dostępnych prognoz meteorologicznych oraz prowadząc racjonalną gospodarkę wodną" - napisano.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: ENERGETYCY 04.06.2020r. 22:52
Każda elektrownia wodna na swoich budynkach i terenach powinna mieć farmę fotowoltaiczną aby mieć większe przychody i... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE