ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

20 proc. ropy na Białorusi pochodzi spoza Rosji
04.06.2020r. 08:42

Białoruś sprowadzi w czerwcu około miliona ton ropy z Rosji przez ropociągi i około 80 tysięcy ton koleją. Największa część dostaw będzie pochodziła od Rosnieftu, Łukoila, Basznieftu i Tatnieftu, a w sumie od dziesięciu firm rosyjskich. Już co piąta tona ropy na Białorusi pochodzi spoza Rosji - czytamy w BiznesAlert.pl.

Rzecznik Biełnaftachimu Aleksander Tiszczenko powiedział agencji RIA Novosti, że Białoruś sprowadzi w czerwcu także pierwszą dostawę ropy z USA przez naftoport w Kłajpedzie. Nie zdradził skąd będą pochodzić kolejne dostawy spoza Rosji. - Mogę tylko powiedzieć, że w pierwszych pięciu miesiącach 2020 roku mieliśmy już jedenaście tankowców, a ten z USA będzie dwunasty. Jeśli podsumować dostawy od stycznia do maja, co piąta tona ropy dotarła ze źródeł alternatywnych - powiedział rzecznik agencji RIA.
Rafinerie białoruskie przerobiły w tym czasie 5,4 mln ton ropy. Sprowadziły w maju około 1,17 mln ton ropy z Rosji. Białoruś szuka alternatywnych źródeł dostaw ropy po tym, jak nie doszła do porozumienia z Rosjanami o warunkach dostaw w 2020 roku ze względu na spór o ceny. Może sprowadzać ropę przez naftoporty w Kłajpedzie na Litwie i Odessie na Ukrainie, a potem koleją na własne terytorium. Mogłaby także skorzystać z rewersu Ropociągu Przyjaźń na granicy z Polską, ale na razie rozmowy na ten temat nie przyniosły rozstrzygnięć - czytamy w BiznesAlert.pl.
RIA Novosti , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE