ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zmiany w zarządzie JSW Innowacje
04.06.2020r. 09:59

Rana Nadzorcza spółki JSW Innowacje, w wyniku postępowania konkursowego, powołała Roberta Marca na stanowisko wiceprezesa spółki ds. operacyjnych.

Nowy wiceprezes to dotychczasowy zastępca dyrektora Pionu Współpracy i Projektów Środowiskowych, kierownik Działu Projektów Środowiskowych w JSW Innowacje SA. Odpowiedzialny m.in. za współpracę z jednostkami rządowymi, samorządowymi, w tym w ramach inicjatywy Coal Regions in Transition (CRiT) oraz Programu dla Śląska, współpracę w zakresie procesu rewitalizacji terenów byłej kopalni Krupiński, konceptualizację i operacjonalizację zagadnień środowiskowych, których celem jest adaptacja podmiotów grupy kapitałowej do zmieniających się uwarunkowań i wymagań środowiskowych.

W latach 1999-2018 nowy wiceprezes był bezpośrednio związany z obszarem monitorowania najpierw restrukturyzacji, potem funkcjonowania sektora górnictwa węgla kamiennego. Początkowo w Państwowej Agencji Restrukturyzacji Górnictwa Węgla Kamiennego, a następnie, od 2003 r., w katowickim Oddziale Agencji Rozwoju Przemysłu SA blisko współpracował z Ministerstwem Gospodarki i następnie Ministerstwem Energii w zakresie m.in. monitorowania sytuacji na rynku węgla, sytuacji ekonomiczno-finansowej sektora górnictwa węgla kamiennego i spółek węglowych, rozwiązań ustawowych oraz dokumentów programowych dla sektora górnictwa węgla kamiennego.
Był uczestnikiem pierwszego, skutecznie przeprowadzonego (2004 r.) procesu notyfikacji pomocy publicznej dla górnictwa węgla kamiennego. Współtworzył katowicki oddział ARP, był współorganizatorem programu badań statystycznych statystyki publicznej "Górnictwo węgla kamiennego i brunatnego", którego organem prowadzącym jest aktualnie Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Współtworzył wiele krajowych rozwiązań w zakresie m.in. pomocy na inwestycje początkowe dla górnictwa węgla kamiennego, krajowej metodologii pomocy publicznej na pokrycie bieżących strat produkcyjnych jednostek produkcyjnych węgla, notyfikowanej przez Komisję Europejską. W okresie styczeń-czerwiec 2018 r. kierował Oddziałem ARP SA w Katowicach. Przed 1999 r. związany był z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Katowicach, gdzie odpowiadał za koordynację w obszarze rynku pracy w województwie katowickim.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Samuel 04.06.2020r. 16:20
Kiedy zaczniemy rewitalizację polskich zakładów??? Ja tylko pytam.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE