ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosnieft założył nową spółkę w miejsce Rosnieft Trading
04.06.2020r. 11:26

Reuters informuje, że Rosnieft założył nową filię tradingową, która przejmie zadania Rosnieft Trading, spółki objętej amerykańskimi sankcjami - czytamy w BiznesAlert.pl.

Nowa spółka córka Rosnieft nazywa się Energopole i została zarejestrowana 30 marca w Genewie. Wcześniej firma nazywała się Rosnieft European Services Group. Jej zadaniem będzie przejęcie kontraktów realizowanych przez Rosnieft Trading. Energopol będzie odpowiedzialna za dostawy ropy do niemieckich rafinerii Rosnieftu oraz pośredniczenia w transakcjach z niektórymi klientami europejskimi.

Rosnieft Trading został objęty restrykcjami za pośredniczenie w omijaniu amerykańskich sankcji nałożonych na wenezuelski koncern naftowy PDVSA. Część pracowników Rosnieft Trading prawdopodobnie znajdzie zatrudnienie w nowo powstałej spółce, jednak według źródeł Reutersa, nie będzie to kierownictwo. To z obawy, że amerykańskie sankcje dotkną kolejnej spółki rosyjskiego koncernu.
Energopole będzie pośredniczych 13 czerwca w dostawach 82 tys. ton ropy gatunku CPC Blend (pochodząca prawdopodobnie od kazachskich producentów) do jednej z niemieckich rafinerii.

Rosnieft wcześniej pozbył się swoich aktywów w Wenezueli, sprzedając je państwowej spółce Rosnieftigaz, która jest jednocześnie jednym z udziałowców koncernu - przypomina BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE