ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Przedłużenia cięć produkcji ropy w OPEC+ jednak nie będzie?
04.06.2020r. 11:31

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
To na dzisiaj, 4 czerwca, zaplanowane zostało wstępnie wirtualne spotkanie państw OPEC+, które miało stać się najważniejszym wydarzeniem bieżącego tygodnia na rynku ropy naftowej. Niemniej, obecnie wiele wskazuje na to, że rozmowy producentów ropy naftowej w ogóle się nie odbędą. Dzisiejsza data rozmów nadal nie została bowiem potwierdzona, co sugeruje, że większość krajów po prostu jej nie zaakceptowała.

Ta sytuacja budzi konsternację inwestorów na rynku ropy naftowej, zwłaszcza że jeszcze w tym tygodniu kraje OPEC+ sugerowały, że przesunięcie terminu rozmów na czwartek z przyszłego tygodnia jest już tylko formalnością. Nawet wczoraj pojawiły się nieoficjalne informacje, że Arabia Saudyjska i Rosja zatwierdziły przedłużenie cięć produkcji ropy w wysokości 9,7 mln baryłek dziennie o kolejny miesiąc, czyli do końca lipca. Jednak bez ustalonego oficjalnie spotkania takie zmiany nie zostaną wprowadzone, zwłaszcza że nie wszystkie państwa OPEC są jego zwolennikami.

(1194x795)Notowania ropy naftowej WTI - dane dzienne

Warto pamiętać, że niektóre kraje Zatoki Perskiej - Arabia Saudyjska, Kuwejt i Zjednoczone Emiraty Arabskie - w ostatnich tygodniach obniżyły produkcję nawet bardziej niż zobowiązywały do tego limity ustalone w ramach porozumienia naftowego. Państwa te zadeklarowały, że mogą dobrowolnie utrzymać te cięcia jeszcze do końca czerwca, ale już nie na dłużej.

W rezultacie, zaniechanie przedłużenia cięć produkcji ropy przez OPEC+ może skutkować wyraźnym wzrostem wydobycia tego surowca od lipca. Tymczasem rynek może jeszcze nie być na to gotowy, ponieważ nadal utrzymuje się na nim duża nadwyżka ropy naftowej.

(1194x796)Notowania ropy naftowej Brent - dane dzienne

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE