ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Modernizacja elektrowni jądrowej Kashiwazaki-Kariwa
04.06.2020r. 12:40

Tepco Holdings Corporation i Toshiba Energy Systems Corporation uzgodniły utworzenie spółki joint venture w celu prowadzenia prac modernizacyjnych w zakresie systemów bezpieczeństwa w bloku nr 6 elektrowni jądrowej Kashiwazaki-Kariwa. Tepco planuje ponownie uruchomić bloki 6 i 7 elektrowni, która znajduje się w prefekturze Niigata w Japonii.

"Tepco i Toshiba ESC połączyły technologię i wiedzę oraz doświadczenie, aby wspólnie założyć firmę odpowiedzialną za systemy bezpieczeństwa w bloku 6 elektrowni jądrowej Kashiwazaki-Kariwa" - ogłosiły koncerny jądrowe. "Podpisaliśmy protokół ustaleń dotyczący budowy systemów bezpieczeństwa, projektowania i zarządzania budową".

Nowa firma - KK6 Safety Measures Joint Venture Co Ltd (KS6) - ma powstać w tym miesiącu. Każdy z partnerów zainwestuje w to przedsięwzięcie po 150 milionów JPY (1,4 miliona USD).

Trzęsienie ziemi i tsunami z marca 2011 r., które uszkodziło elektrownię Fukushima Daiichi, nie dotknęły EJ Kashiwazaki-Kariwa, mimo, że reaktory elektrowni były wcześniej wyłączone przez okres do trzech lat w następstwie trzęsienia ziemi Niigata-Chuetsu z 2007 r. Spowodowało ono wtedy różne szkody na terenie elektrowni, ale nie spowodowało uszkodzeń samych reaktorów. Gdy urządzenia były w trybie czasowego wyłączenia, przeprowadzono prace nad poprawą odporności zakładu na trzęsienia ziemi.
Tepco koncentruje swoje środki i zasoby na ponownym uruchomieniu jednostek 6 i 7 elektrowni Kashiwazaki-Kariwa, wykonując jednocześnie prace modernizacyjne w innych blokach elektrowni oraz zajmując się likwidacją skutków trzęsienia ziemi w EJ Fukushima Daiichi. Ponowne uruchomienie dwóch bloków energetycznych w Kashiwazaki-Kariwa - które były wyłączone w celu dokonania okresowych kontroli odpowiednio od marca 2012 r. i sierpnia 2011 r. - zwiększyłoby dochody koncernu o szacunkowo 100 mld JPY (921 mln USD) rocznie.

W grudniu 2017 r. Tepco otrzymał zgodę organu ds. regulacji jądrowych na modernizację systemów bezpieczeństwa i kontroli w blokach 6 i 7. Będą to pierwsze w kraju reaktory z wrzącą wodą, spełniające nowe normy bezpieczeństwa ustanowione po awarii w Fukushimie.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE