ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGNiG nie spodziewa się zmiany formuły cenowej po skardze Gazpromu na wynik arbitrażu
04.06.2020r. 12:44

PGNiG nie spodziewa się, aby odwołanie Gazpromu od wyroku arbitrażu w sprawie ceny gazu w kontrakcie jamalskim doprowadziło do zmiany formuły cenowej, bo sąd zbada tylko procedury - czytamy w BiznesAlert.pl.

- Sąd powszechny przyjrzy się kwestiom proceduralnym, na przykład wyborowi arbitrów. Sądzę, że nie będzie to miało wpływu na nasze rozliczenia i nasze relacje z Gazpromem - ocenił prezes PGNiG Jerzy Kwieciński. - Gazprom jak najbardziej miał prawo wnieść skargę i z niego skorzystał. W naszej ocenie nie ma żadnych podstaw do uchylania wyroku sądu arbitrażowego - dodał.
Kwieciński przypomniał, że marcowe dostawy były rozliczane już w oparciu o nową formułę cenową. - To tajemnica handlowa, ale nie ukrywamy, że te ceny są niższe, bardziej rynkowe - zdradził prezes. - Do tej pory przepłacaliśmy za gaz rosyjski, płacąc jedne z najwyższych cen na świecie - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE