ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Anwil z Grupy Orlen laureatem Business Superbrands 2020
04.06.2020r. 13:50

Należąca do Grupy Orlen spółka Anwil z Włocławka znalazła się w gronie laureatów Business Superbrands 2020. Anwil ocenia, że wyróżnienie to efekt jego ugruntowanej pozycji na rynku oraz wysokiej jakości produktów, nawozów azotowych, tworzyw sztucznych i chemikaliów.

Jak poinformował w czwartek Anwil, marki, które brały udział w XIV edycji Konkursu Business Superbrands 2020 zostały poddane szczegółowej weryfikacji - oceniono m.in. ich pozycję rynkową w Polsce, jakość produktów lub usług, innowacyjność i działania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu

"Chemiczna spółka z Grupy Orlen znalazła się w gronie laureatów Business Superbrands 2020. To efekt ugruntowanej pozycji na rynku oraz wysokiej jakości oferowanych produktów - nawozów azotowych, tworzyw sztucznych i chemikaliów" - zaznaczył Anwil informując o wyróżnieniu.

Prezes włocławskiej spółki z Grupy Orlen Agnieszka Żyro oceniła, że tytuł Business Superbrands 2020 to "wyraźne potwierdzenie, że Anwil jest silną i rozpoznawalną marką". "Wybór naszych produktów wskazuje na przywiązanie do polskiej firmy, która jest obecna na rynku od wielu lat" - podkreśliła. Dodała, iż spółka rozwija się poprzez inwestycje, nie zapominając przy tym o działaniach prospołecznych.

"Jestem pewna, że to właściwa droga do budowania dalszej pozycji marki Anwilu i zaufania do niej, czego dowodem jest otrzymany tytuł" - powiedziała Żyro, cytowana w czwartkowym komunikacie spółki. Prezes Anwilu podziękowała jego pracownikom, zwracając uwagę na ich wkład w to, jak spółka jest postrzegana zarówno przez konsumentów, jak i ekspertów.

Anwil przypomniał, że organizacja promująca konkurs Superbrands działa w blisko 90 krajach, gdzie od 25 lat wspiera ideę brandingu poprzez identyfikację, nagradzanie i prezentację studiów przypadku marek, które osiągnęły sukces rynkowy. Spółka wspomniała jednocześnie, że laureaci Business Superbrands 2020 "to firmy, które cieszą się największym uznaniem oraz renomą, a także legitymują się sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej w poszczególnych branżach".

Anwil z siedzibą we Włocławku to podmiot zależny PKN Orlen, w którym płocki koncern ma 100 proc. akcji. Oprócz nawozów azotowych: saletry amonowej i saletrzaku, wytwarza również tworzywa sztuczne.

W 2022 r. Anwil planuje uruchomienie trzeciej instalacji nawozowej, która zwiększy tam zdolności produkcyjne z 966 tys. ton do 1 mln 461 tys. ton rocznie. Zakładany całkowity koszt inwestycji rozbudowy tamtejszych mocy produkcyjnych to ok. 1,3 mld zł. Po zrealizowaniu projektu, jak podawał wcześniej PKN Orlen, szacowany zysk operacyjny EBITDA Anwilu może wzrosnąć o ok. 57 mln euro rocznie.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE