ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Pół miliona pszczół w Elektrociepłowni Siekierki
04.06.2020r. 16:55

W Elektrociepłowni Siekierki w Warszawie została założona "Termisiowa Pasieka". Każdy z 16 postawionych uli to nowy dom dla ponad 30 tys. pszczół.

Światowy Dzień Środowiska przypadający 5 czerwca ma dla nas w tym roku szczególne znaczenie. PGNiG Termika wspólnie z Fundacją PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza na początku czerwca założyły na terenie Elektrociepłowni Siekierki w Warszawie pasiekę. Celem wspólnej inicjatywy jest dbanie o otaczające środowisko, ochrona pszczół odgrywających kluczową rolę w ekosystemie, a także zwiększanie świadomości na temat globalnego problemu zmniejszającej się populacji pszczół i promowanie możliwości tworzenia pasiek w miastach. Instalacja pasieki w miejskim środowisku wbrew pozorom sprzyja pszczołom, które doskonale radzą sobie w takich warunkach. Teren zakładu otoczony jest zielenią z wieloma gatunkami roślin, z których pszczoły czerpią pożytek.

Rodziny pszczele to nie jedyni lokatorzy naszych zakładów. PGNiG Termika od wielu lat z ogromną troską zajmuje się sokołami wędrownymi, które mają swoje budki lęgowe na kominach Ciepłowni Kawęczyn i Elektrociepłowni Żerań. W maju 2019 r. na świat przyszły cztery sokolątka, a w tym roku pierwsze pisklę sokoła wędrownego wykluło się pod koniec kwietnia. Teren Elektrociepłowni Żerań upodobały sobie również jerzyki, dla których domki zostały przygotowane na ścianach obiektów zakładu.
PGNiG Termika

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE