ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dostawy gazu z Turkish Stream dotrą na Węgry w październiku 2021 roku
05.06.2020r. 10:46

Dostawy gazu z czarnomorskiego gazociągu Turkish Stream mają dotrzeć na Węgry w październiku 2021 roku. Poinformował o tym minister spraw zagranicznych i handlu Węgier Peter Szijjarto - czytamy w BiznesAlert.pl.

Tłoczenie gazu z Bułgarii do Serbii ma się rozpocząć na początku 2021 roku. Tak zakomunikował minister górnictwa i energetyki Serbii Aleksandar Antic. Podkreślił, że cały odcinek gazociągu przesyłowego pomiędzy Bułgarią a Węgrami został już położony. Problemy wynikają z opóźnień realizacji inwestycji po stronie bułgarskiej. Pierwotnie gazociąg biegnący przez terytorium Bułgarii, od granicy z Turcją do granicy z Serbią, miał operacyjnie funkcjonować na początku 2020 roku. Jednak w wyniku problemów z wyłonieniem głównego wykonawcy inwestycji, a potem ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, budowa zanotowała duże opóźnienie, które jest szacowane na co najmniej rok.
Serbski minister wskazał również, że priorytetem Serbii w dziedzinie energetyki gazowej jest dywersyfikacja źródeł i kierunków dostaw gazu. Jednym z projektów jest budowa łącznika międzysystemowego pomiędzy Serbią i Bułgarią, który umożliwi dostęp do gazu płynącego Południowym Korytarzem Gazowym z Azerbejdżanu - czytamy w BiznesAlert.pl.
mre.gov/rs.n1info , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE