ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niemcy zainwestują 9 mld euro w technologie wodorowe
05.06.2020r. 10:48

Niemiecki rządowy plan pomocowy dla gospodarki zakłada 9 miliardów euro na inwestycje w technologie wodorowe, by przy okazji pobudzania wzrostu gospodarczego jednocześnie zmniejszać emisje gazów cieplarnianych - czytamy w BiznesAlert.pl.

Całkowity plan ratowania niemieckiej gospodarki wynosi 130 miliardów euro. To w jego ramach znalazł się plan inwestycji w technologie wodorowe. Do 2030 roku ma powstać 5 GW mocy wytwarzania tego pierwiastka, a kolejne 5 GW ma powstać najpóźniej do 2040 roku. Będzie to kosztowało 7 miliardów euro, a kolejne 2 miliardy euro mają być przeznaczone na współpracę z władzami landów, które najskuteczniej wdrożą ten plan. Berlin podaje, że środki te mają na celu uczynienie z Niemiec światowego dostawcy najnowocześniejszych technologii wodorowych, a rząd ma zainicjować utworzenie europejskiej inicjatywy wodorowej w celu przyspieszenia ekspansji. Zapowiedziano też przyspieszenie prac nad jednolitą strategią wodorową, wokół której wciąż pozostaje wiele kwestii do uzgodnienia w gronie rządzących.
Pakiet bodźców określa również stałe ceny niemieckiej dopłaty za energię odnawialną (EEG), w ramach której odbiorcy energii pomagają sfinansować rozwój energii słonecznej i wiatrowej w kraju i która stanowi około jednej piątej ich rachunku za energię elektryczną. Według raportu EEG spadnie do 6,5 eurocenta za kilowatogodzinę w 2021 roku i 6 eurocentów w 2022 roku, w porównaniu z 6,76 eurocentów w tym roku.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 7 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 6 )


Autor: antymonopol 05.06.2020r. 11:25
Niemcy inwestują miliardy w przyszłość wodorową a my dalej w przeszłość bo dalej topimy kasę w nierentowne górnictwo i najdroższy węgiel na świecie którego nikt nie chce kupować i jest go na zwałach aż 8 mln ton.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Eko 05.06.2020r. 13:43
Nasz górnictwo jest bardzo rentowne w porównaniu do technologii wodorowych. Niemcy inwestują w wodór tak jak lotnisko w Berlinie wybudowali.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 05.06.2020r. 15:32
Jak nie widzisz różnicy pomiędzy inwestowaniem w nowe technologie wodorowe i topieniem kasy w wiecznie nierentowne górnictwo to znaczy że nic masz pojęcia o przyszłości energetyki.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryźliwy 06.06.2020r. 10:34
Nikt nie ma pojęcia, jaka będzie przyszłość, także i ty. Natomiast z przeszłości wiemy, że gospodarkę opartą na dotacjach dało się zbudować, ale nie dało się utrzymać. Póki co nic nie wskazuje na to, żeby wodór stał się opłacalny. Poza tym przyjąłeś pseudonim rzekomo broniący wolności rynku, a twardo stoisz na pozycji masowej ingerencji w rynek i dotacji do nieopłacanych źródeł odnawialnych, co jedno drugiemu przeczy. Prąd z węgla, pomimo rozbudowanego, nierynkowego systemu wsparcia do OZE i tak był tańszy i trzeba go było obłożyć socjalistycznym domiarem w postaci podatku CO2 w wysokości 100 %. Falcon 9 poleciał na nafcie, elektryki jeżdżą na licie - może ta "przyszłość energetyki" już się dokonała ?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Eko 06.06.2020r. 12:40
Sterowiec Hindenburg bis to nie są nowe technologie, tylko mrzonki o magazynach długoterminowych energii dla OZE. Było już raz i źle się skończyło.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: energetyk 20 08.06.2020r. 09:14
Chciałbym przypomnieć wszystkim, że odsiarczanie i odazotowanie spalin było nierentowne, że ingerencja w procesy spalania w kotłach tradycyjnych - również, że oczyszczanie ścieków poprzez rożne technologie w tym wyparnicze, że samochody o napędzie elektrycznym i te napędzane ogniwami. Świat idzie do przodu niezależnie od chciejstwa polityków i animatorów życia gospodarczego. Mamy duże szanse na zostanie skansenem Europy ale nie dlatego, że nie chcemy, tyko dlatego, że mamy ustawiczny brak kasy na innowacje ich wrażanie
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE