ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dywidenda PKN Orlen za 2019 r. wyniesie 1 zł na jedną akcję
05.06.2020r. 11:56

Dywidenda PKN Orlen za 2019 r. wyniesie 1 zł na jedną akcję. Na jej wypłatę płocki koncern przeznaczy ponad 427,7 mln zł - zdecydowali w piątek akcjonariusze spółki, którzy obradują w Płocku. Podejmując uchwałę w sprawie dywidendy przyjęli tym samym rekomendację zarządu PKN Orlen.

Zgodnie z podjętą przez akcjonariuszy płockiego koncernu decyzją, z zysku spółki za 2019 r. w wysokości 4 mld 813 mln 592 tys. 19,09 zł na dywidendę przeznaczona została kwota 427 mln 709 tys. 61 zł, co oznacza 1 zł na jedną akcję, a pozostała część w wysokości 4 mld 385 mln 882 tys. 958,09 zł przekazana została na kapitał zapasowy spółki - dniem dywidendy będzie 14 lipca 2020 r., natomiast 28 lipca 2020 r. dniem jej wypłaty.

Decyzja ZWZ płockiego koncernu w sprawie podziału zysku netto za rok obrotowy 2019 oraz ustalenia dnia dywidendy i terminu jej wypłaty została podjęta przez akcjonariuszy spółki jednogłośnie.
Jeszcze w maju zarząd PKN Orlen zaproponował, aby zmienić rekomendowaną wcześniej wysokość dywidendy za 2019 r. z 3 zł na 1 zł za jedną akcję. Propozycję tę zarząd płockiego koncernu uzasadnił bieżącą i prognozowaną sytuacją makroekonomiczną. Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek mówił m.in., że spółka ma "stabilną sytuację finansową, ale musi brać pod uwagę obecną sytuację gospodarczą związaną m.in. z pandemią koronawirusa i prognozy dotyczące sytuacji makroekonomicznej".

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE