ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W maju najwięcej wniosków o dotacje na domową fotowoltaikę
05.06.2020r. 16:02

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, ubiegły miesiąc okazał się rekordowy pod względem liczby wniosków o dotacje na domowe instalacje fotowoltaiczne w programie Mój Prąd.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował, że w maju wpłynęła rekordowa liczba 11918 wniosków o dotację na domową mikroinstalację fotowoltaiczną.

Jeśli każdy z wnioskodawców aplikował o maksymalną dopłatę w wysokości 5 tys. zł, oznacza to, że mogą oni uzyskać dofinansowanie wynoszące w sumie 59,59 mln zł, co stanowiłoby 6 proc. całkowitego budżetu programu Mój Prąd.

Rekordowy pod względem dziennej liczby wniosków, które wpłynęły do Funduszu, okazał się dzień 6 maja, kiedy NFOŚiGW zarejestrował 665 wniosków.

(1200x676)

W całkowitej liczbie wniosków złożonych w maju 920 z nich złożyli tzw. agregatorzy, czyli firmy instalacyjne posiadające odpowiednie porozumienie z Funduszem, które mogą składać wnioski w imieniu swoich klientów. Ostatnio NFOŚiGW umożliwił im składanie wniosków również w formie elektronicznej - jak ma to miejsce w przypadku wniosków składanych indywidualnie.

Wcześniej, w kwietniu, NFOŚiGW otrzymał w sumie 7886 złożonych elektronicznie wniosków o dofinansowanie na domową fotowoltaikę. W pierwszej połowie tamtego miesiąca widać było pewny spadek liczby składanych wniosków, co można powiązać z wprowadzaniem stanu epidemii. W kolejnych tygodniach wniosków było już coraz więcej.
NFOŚiGW poinformował jednocześnie, że na koniec maja liczba wniosków otrzymanych w drugim naborze w programie Mój Prąd, prowadzonym od 13 stycznia br., wzrosła do 42 226.

Od początku kwietnia wnioski o dotacje na domową fotowoltaikę indywidualnie można składać już tylko na rządowej platformie gov.pl. Wykluczono dostępną wcześniej możliwość wysyłania wniosków na papierze.

W pierwszej edycji Mojego Prądu, w której nabór był prowadzony od początku września 2019 r. do połowy grudnia, wpłynęło około 30,1 tysiąca wniosków. Dotacje o wartości 138 mln zł miało otrzymać dotąd ponad 28 tys. uczestników pierwszego naboru.

Beneficjenci programu Mój Prąd decydujący się na inwestycję w mikroinstalację fotowoltaiczną o mocy od 2 kW do 10 kW mogą liczyć na dotację w wysokości do 5 tys. zł, przy czym dotacja nie może przekroczyć 50 proc. kosztu całej inwestycji. W większości wnioski dotyczą maksymalnej kwoty dotacji. Budżet programu wynosi 1 mld zł.

Przyjmując, że w kolejnych miesiącach utrzyma się liczba wniosków składanych w pierwszych miesiącach 2020 r. (około 10 tys. miesięcznie na kwotę po około 50 mln zł), dotacje z programu Mój Prąd powinny wyczerpać się do połowy przyszłego roku.

Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 6 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Eko 05.06.2020r. 16:54
Rekordowe bezrobocie i rekordowe dotacje dla azjatyckiego przemysłu.
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 07-06-2020r. 08:35 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: ENERGETYCY 06.06.2020r. 00:01
Rekordowa ilość wniosków i rekordowa ilość pracy dla polskich instalatorów i producentów. Tu kłania się wsparcie... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 06-06-2020r. 21:27 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Energetycy XXI w 06.06.2020r. 10:03
Oprócz kwoty dofinansowania z NFOŚiGW polski rząd powinien wzorem rządu Niemiec wyznaczać w trzy miesiące ustawowo... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Energetycy XXI w 06.06.2020r. 10:34
Realne działania rządu muszą być skierowane na pobudzanie gospodarki i opanowywanie coraz bardziej rozwiniętych... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE