ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Akcjonariusze PKN Orlen przyjęli politykę wynagradzania członków zarządu i rady nadzorczej
05.06.2020r. 13:35

Akcjonariusze PKN Orlen przyjęli politykę wynagradzania członków zarządu i rady nadzorczej z proponowanymi przez Skarb Państwa zmianami i dokonali zmian w statucie spółki przyjmując ostatecznie jego jednolity tekst.

W trakcie piątkowego posiedzenia Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia PKN przyjęto dokument "Polityka wynagrodzeń członków zarządu oraz rady nadzorczej PKN Orlen". Jeszcze przed posiedzeniem Skarb Państwa zaproponował m.in. zmianę jednego z zapisów dokumentu, który otrzymał brzmienie, że "wynagrodzenie stałe członków zarządu jest ustalane w drodze uchwały Walnego Zgromadzenia na podstawie Ustawy o kształtowaniu wynagrodzeń".

W propozycji tej znalazł się też zapis, że "kwota miesięcznego wynagrodzenia stałego członków zarządu ustalana jest przez radę nadzorczą na podstawie uchwały Walnego Zgromadzenia". Wskazano też, że "rada nadzorcza jest uprawniona do czasowego zawieszenia stosowania Polityki, z wyłączeniem tych postanowień, które wynikają z przepisów ustawy o kształtowaniu wynagrodzeń".
Wcześniej, obradujący w piątek w Domu Technika w Płocku akcjonariusze PKN Orlen uchwalili, zgodnie z rekomendacją zarządu spółki, że dywidenda z zysku płockiego koncernu za 2019 r. wyniesie 1 zł na jedną akcję oraz udzieli absolutorium zarządowi i radzie nadzorczej.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE