ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zmiany w składzie rady nadzorczej Taurona
05.06.2020r. 16:54

Tauron poinformował, że Minister Aktywów Państwowych działając na podstawie przysługujących mu statutowych uprawnień odwołał z dniem 5 czerwca Jana Płudowskiego ze składu rady nadzorczej jako członka i powołał na to miejsce Barbarę Piontek.

Prof. dr hab. Barbara Piontek jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, stopnie naukowe uzyskała na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Jest członkiem, m.in. Społecznej Rady Gospodarczej przy Wojewodzie Śląskim, a także Komitetu Sterującego "Program dla Śląska" przy Wojewodzie Śląskim oraz Rady Wykonawczej ds. Programu dla Śląska przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Pracuje w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Pełni funkcję zastępcy prezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jest cenionym ekspertem z zakresu zarządzania publicznego (na szczeblu centralnym i samorządowym), rozwoju branż strategicznych, jak również budowania modeli biznesu oraz innowacyjności gospodarki., ekspertem ds. zarządzania strategicznego oraz procesów restrukturyzacji obszarów strategicznych, w tym związanych z bezpieczeństwem strategicznym, także energetycznym. Jest analitykiem rynkowym i specjalistą ds. wdrożeń nowych technologii oraz doradcą strategicznym przedsiębiorstw z sektora dużych oraz małych i średnich.

Tworzyła strategie rozwoju dla miast, biznes plany dla inwestycji strategicznych, brała udział w międzynarodowych i krajowych projektach badawczo-rozwojowych.
Posiada długoletnie doświadczenie w nadzorze gospodarczym. Od 2016 r. do 4 czerwca 2020 r. pełniła funkcję Wiceprzewodniczącej Rady Nadzorczej Tauron Wytwarzanie. Od 2018 r. - Przewodnicząca rady nadzorczej Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Jest autorką i współautorką ponad 240 opracowań naukowych. Współtwórca teorii rozwoju, ekspert w obszarze studiów nad rozwojem zrównoważonym i trwałym, polityki gospodarczej, zarządzania publicznego, zarządzania perspektywicznego, w tym zarządzania bezpieczeństwem strategicznym.

Odznaczona Brązowym i Srebrnym Krzyżem Zasługi Prezydenta RP oraz tytułem Eksperta TNOiK (Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa).


Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE