ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA





SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Merkel: 1/3 pakietu stymulacyjnego na przyszłe wyzwania, jak zmiana klimatu
06.06.2020r. 12:59

Kanclerz Niemiec Angela Merkel sprecyzowała w sobotę, że jedna trzecia wartego 130 mld euro pakietu stymulacyjnego dla niemieckiej gospodarki zostanie przeznaczona na stawianie czoła przyszłym wyzwaniom, takim jak zmiany klimatyczne.

W swoim cotygodniowym nagraniu wideo Merkel wskazała, że tylko 50 mld euro pójdzie na zwiększenie wykorzystania wodoru jako czystej alternatywy dla paliw kopalnych, zachęcanie do zakupu pojazdów elektrycznych i hybrydowych, wyposażenie szkół w urządzenia IT oraz na badania w sferze technologii, jak np. obliczenia kwantowe.

Merkel przyznała, że Niemcy będą musiały pożyczyć pieniądze, żeby zapłacić za dodatkowe wydatki, ale wskazała, że "teraz, podczas najgorszego kryzysu gospodarczego, jakiego doświadczyły (po II wojnie światowej), mają prawo działać z odwagą i determinacją".
W środę niemiecka kanclerz ogłosiła wart 130 mld euro pakiet stymulacyjny dla gospodarki, z których 120 mld wydatkowanych będzie przez rząd federalny. Pakiet przewiduje m.in. obniżkę podatku VAT z 19 do 16 proc. przez sześć miesięcy, począwszy od lipca. Specjalna, niższa stawka podatku VAT ma zostać w tym samym okresie dodatkowo obniżona z 7 do 5 proc.

Władze lokalne, borykające się z deficytem wynikającym z mniejszych wpływów z podatków, mają otrzymać pomoc w wysokości ok. 10 mld euro z przeznaczeniem na wydatki infrastrukturalne i na budownictwo mieszkaniowe.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Marek 06.06.2020r. 14:42
A paru niedouczonych gości w tym kraju liczyło na to ze przez pandemię wirusa Niemcy odpuszcza klimat. Zapomnijcie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Energetyk 06.06.2020r. 22:02
To chyba oznacza, że będą kolejną elektrownię w Datteln budować i rozbudowywać odkrywkę Hambach rozbudowywać. To... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoft



cire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE