ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Fundacja Energa wspiera szpitale
11.06.2020r. 09:55

Do szpitala im. F. Ceynowy w Wejherowie trafił właśnie specjalistyczny sprzęt. To m.in. dwa nowoczesne defibrylatory, które pomogą w ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia przede wszystkim na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii wejherowskiego szpitala.

"Fundacja Energa wspiera szpitale w walce z koronawirusem. Czujemy się odpowiedzialni, dlatego wspieramy naszych lekarzy, pielęgniarki, cały personel medyczny. Szpital w Wejherowie otrzymał wsparcie, które pomoże w zakupie sprzętu do intensywnej opieki medycznej jak również środków ochrony osobistej dla lekarzy i pielęgniarek placówki" - mówi Magdalena Kit-Krawczyk, prezes Fundacji Energa.

W szpitalu powoli pojawia się zakupiony sprzęt. Przyjechały tu już m.in. dwa nowoczesne defibrylatory. To bardzo ważny zakup - urządzenie, z którego do tej pory korzystała placówka, jest już bardzo wysłużone. Na oddziale pracują już także trzy nowe elektryczne ssaki, a także ogrzewacze pacjenta.- Otrzymaliśmy bardzo istotne wsparcie, które pozwoli nam w pełni wyposażyć stanowiska intensywnej terapii pozwalające na świadczenie procedur medycznych pacjentom najbardziej wymagającym, najbardziej potrzebującym tej pomocy, również pacjentom "covidowym"- mówi Stanisław Cirocki, zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych Szpitala im. F. Ceynowy w Wejherowie.

"Szczególnie ważne są dla nas defibrylatory. To wysokospecjalistyczny sprzęt, który służy do ratowania zdrowia i życia pacjenta w sytuacjach zatrzymania akcji serca" - mówi Sławomir Kuszaj, koordynator sekcji aparatury medycznej Szpitala im. F. Ceynowy w Wejherowie - Dzięki tym urządzeniom personel medyczny jest w stanie udzielić błyskawicznie niezbędnej pomocy, zwiększając szansę przeżycia pacjenta nawet o kilkadziesiąt procent. Defibrylatory tego typu mają również możliwość monitorowania parametrów życiowych pacjenta, bardzo ważnych ze względów klinicznych - dodaje.

Szpital w Wejherowie czeka jeszcze na kolejny sprzęt wysokiej jakości. To kardiomonitory, łóżka do intensywnej terapii, respirator transportowy czy parawany.

Pomoc dla placówek w całej Polsce

Na liście placówek, które w związku z pandemią wsparła Fundacja Energa, jest także m.in. Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku, Szpital im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie, Szpital im. Świętej Matki Teresy z Kalkuty w Dębnie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, a także Regionalne Centrum Medyczne w Białogardzie.

Środki przekazane tym placówkom zostaną wykorzystane do zakupu aparatury medycznej takiej jak np. respiratory, odczynników z materiałami niezbędnymi do wykonywania badań diagnostycznych w związku z COVID-19, a także środków ochrony osobistej - masek i rękawiczek.

Tak można złożyć wniosek

Prośby o wsparcie do Fundacji Energa kierowane powinny być drogą pisemną (list, mail). W piśmie, obok uzasadnienia, powinna znaleźć się potencjalna kwota darowizny. Należy załączyć również oświadczenie o rachunku bankowym, podpisaną deklarację zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz - jeśli to konieczne w danej sytuacji, dokumentację potwierdzającą stan zdrowia, tj. orzeczenie o niepełnosprawności, zaświadczenie lekarskie, itp.


Grupa Energa

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE