ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE Energia Ciepła zorganizowała warsztaty on-line dla wykonawców
16.06.2020r. 10:09

PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, już po raz drugi zorganizowała warsztaty dla wykonawców, tym razem, ze względu na COVID-19, w wersji online. Celem warsztatów było przekazanie w sposób jasny i transparentny, jak największej liczbie potencjalnych wykonawców, pełnych informacji o planowanych przedsięwzięciach remontowych i inwestycyjnych. Spółce zależy na zgodnym z Prawem zamówień publicznych i wewnętrznymi procedurami, konkurencyjnym i jak najszerszym uczestnictwie wykonawców w prowadzonych postępowaniach przetargowych.

Warsztaty dla potencjalnych wykonawców z branży energetycznej i pokrewnych to spotkanie, dzięki któremu przedsiębiorcy mieli okazję zapoznać się z wymogami i zasadami postępowań przetargowych w PGE Energia Ciepła. Spółka podczas zorganizowanego spotkania przedstawiła swoje plany inwestycyjne związane z modernizacją obecnych i budową nowych mocy wytwórczych.

- Warsztaty dla potencjalnych wykonawców to przede wszystkim pierwszy etap przygotowania przedsiębiorców do składania ofert w postępowaniach przetargowych. Dzięki temu rzetelnie i według najwyższych standardów, w oparciu o wewnętrzne procedury Grupy Kapitałowej PGE oraz zapisy Prawa zamówień publicznych, wybieramy najlepszych wykonawców - powiedział Przemysław Kołodziejak, p.o. prezesa zarządu PGE Energia Ciepła. - PGE Energia Ciepła jest obecnie największą firmą w branży ciepłowniczej i naturalnym liderem integracji rynku. Zamierzamy tę pozycję lidera konsekwentnie wzmacniać, inwestując w nowe moce wytwórcze, zmianę miksu paliwowego i nowe przejęcia na rynku, zarówno jeśli chodzi o wytwarzanie, jak i dystrybucję, stąd mamy dość bogaty zakres planowanych przedsięwzięć - dodaje Przemysław Kołodziejak.

Przygotowanie potencjalnych wykonawców poprzez organizację warsztatów, to nie tylko inwestycja we własne projekty, ale też pomoc dla przedsiębiorców z branży. Uczestnicy warsztatów oprócz wewnętrznych procedur mogli zapoznać się z narzędziami, za pomocą których prowadzone są postępowania przetargowe PGE Energia Ciepła, czyli portalami zakupowymi, jak również z wymaganiami prawnymi zapisywanymi w kontraktach realizacyjnych. Warsztaty były także okazją do otwartej dyskusji, wymiany dobrych praktyk oraz omówienia najczęstszych błędów występujących przy składaniu wniosków przetargowych.

- PGE Energia Ciepła planuje w najbliższym czasie szereg inwestycji, które w głównej mierze, wynikają z przyjętej i konsekwentnie realizowanej przez nas Strategii Ciepłownictwa - modernizacji istniejących i budowie nowych mocy wytwórczych. Jesteśmy liderem w branży ciepłowniczej w zakresie planowanych nowych jednostek gazowych, zarówno pod kątem mocy jak i nakładów, i naszym celem jest utrzymanie tej pozycji przez kolejne lata - mówi Przemysław Kołodziejak.

PGE Energia Ciepła prowadzi duże projekty inwestycyjne w Siechnicach, Bydgoszczy, Kielcach i Zgierzu. Nowa elektrociepłownia w Siechnicach będzie inwestycją o kluczowym znaczeniu dla aglomeracji wrocławskiej. Ponadto w każdej z lokalizacji spółka prowadzi modernizacje w sezonach remontowych.

Do 2030 roku PGE Energia Ciepła planuje budowę 1000 MW nowych mocy kogeneracyjnych. Na konsekwentnie realizowane przez spółkę inwestycje, w ramach Strategii Ciepłownictwa Grupy Kapitałowej PGE, w ciągu najbliższych pięciu lat PGE Energia Ciepła może przeznaczyć kilka miliardów złotych.

Więcej informacji dotyczących warsztatów on-line dla wykonawców znajduje się na: https://pgeenergiaciepla.pl/bip/przetargi/warsztaty-dla-wykonawcow
PGE Energia Ciepła

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE