ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ile mamy zapasów węgla
17.06.2020r. 12:24

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin w odpowiedzi na zapytania poselskie poinformował o stanie zapasów węgla w Polsce .

W odpowiedzi na zapytania poselskie szef MAP poinformował, że w magazynie centralnym węgla na dzień 5 czerwca było 926 tys. ton. Jednocześnie minister ujawnił, że stan zapasów węgla na zwałach PGG wynosił na dzień 5 czerwca 2,7 mln ton, a w Bogdance i Tauronie Wydobycie na dzień 31 marca był odpowiednio na poziomie 327 tys. ton i 530 tys. ton.

Jednocześnie z informacji ministra wynika, że na zwałach Węglokoksu Kraj na dzień 5 czerwca 2020 r. zgromadzonych było 479 tys. ton. węgla, a zapasy Jastrzębskiej Spółki Węglowej na dzień 31 marca 2020 r. wynosiły 2,36 mln ton.
Minister Sasin wyjaśnił, że nie może przedstawić aktualnych danych z JSW, Bogdanki oraz Taurona Wydobycie ponieważ są to spółki giełdowe lub powiązane z notowanymi na GWP i dane te stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa.

Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: alik 17.06.2020r. 13:05
Węgla wystarczy do września, więc zamknięcie kopalń "z powodu wirusa" i płacenie górnikom pensji z budżetu... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: antymonopol 17.06.2020r. 15:23
Zapasy węgla na zwałach kopalń i elektrowni węglowych jest w sumie 16 mln t więc wystarczy aż na pół roku dla... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 17-06-2020r. 16:42 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE