ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Premier: transformacja energetyczna to ogromna szansa dla całej Polski
18.06.2020r. 15:35

- Transformacja energetyczna, wsparta ogromnym zastrzykiem pieniędzy z Unii Europejskiej, to trudne wyzwanie, ale i ogromna szansa - powiedział w czwartek, 18 czerwca, w Katowicach premier Mateusz Morawiecki, który przyjechał do stolicy Górnego Śląska, aby wziąć udział w posiedzeniu Rady Wykonawczej do spraw "Programu dla Śląska".

Szef rządu zapowiedział, że temat środków na transformację rodzimej energetyki będzie poruszony w piątek na forum Rady Europejskiej.

- Wiadomo że transformacja energetyczna to sprawa fundamentalnie ważna nie tylko dla Śląska, ale też całej Polski. Transformacja energetyczną będzie oczkiem w głowie naszej rady i naszego rządu - zapowiedział premier na briefingu, który odbył się po posiedzeniu Rady Wykonawczej. Przedstawił także to, o czym rozmawiano w czasie spotkania.

- Dzisiaj podczas Rady Wykonawczej ds. "Programu dla Śląska" zostałem poproszony o przewodzenie radzie przez co najmniej następnych 12 miesięcy, żeby program nabrał tempa i żebyśmy mogli realizować innowacyjne projekty (...) Dzisiaj była ciekawa dyskusja o ważnych projektach. Rozmawialiśmy też o dużych projektach produkcji baterii jonowo-litowych - powiedział szef Rady Ministrów. Dodał, że w ramach Programu dla Śląska będą proponowane nowe rozwiązania inwestycyjne.

- Będziemy przyciągali nowych inwestorów. Musimy przetrzymać gospodarkę przez ten czas epidemii, żeby po jej zakończeniu jak najszybciej wystartować - wyjaśnił.

- Obiecuję bardzo bliską współpracę z ośrodkami akademickimi. Studenci nie mogą tak często, jak dzisiaj wyjeżdżać poza Śląsk. Przecież to też są znakomite uczelnie. Chcemy, żeby tu zostali i tworzyli innowacyjne rozwiązania - przyznał premier. Dodał, że zależy mu na tym, aby Śląsk był jak najlepszym miejscem do pracy.
- Ten Program ma temu służyć. Ma tu być coraz lepsza infrastruktura drogowa i kolejowa, nowoczesne dworce i wiele tego typu projektów - wyjaśnił.

W posiedzeniu Rady Wykonawczej poza premierem udział wzięli m.in. wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz i wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej prof. Barbara Piontek.

Program dla Śląska ma na celu zmianę profilu gospodarczego regionu i stopniowe zastępowanie tradycyjnych sektorów gospodarki nowymi przedsięwzięciami w sektorach bardziej produktywnych, innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie.

Wśród jego celów wymienia się: wzrost innowacyjności przemysłu i inwestycji rozwojowych, zwiększenie aktywności zawodowej i podniesienie kwalifikacji mieszkańców oraz poprawę jakości środowiska przyrodniczego. Szacunkowa wartość zrealizowanych i planowanych w ramach Programu przedsięwzięć to 62 mld zł.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE