ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Bezpieczniki Taurona - doświadczenia i edukacja online
23.06.2020r. 11:33

Już dziś o godz. 17 na profilu Taurona na Facebooku, naukowcy z programu edukacyjnego "Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka" zaproszą dzieci i rodziców do wspólnej zabawy i odkrywania niezwykłego świata energii elektrycznej. Będą eksperymentować, badać, odpowiadać na pytania i bawić. Rodziców zainspirują do eksperymentów, które będzie można potem odtworzyć w domowych warunkach.

Doświadczenia przeprowadzone podczas lekcji online odpowiedzą między innymi na pytania czy kamień przewodzi prąd, lub czy uda się wytworzyć iskrę w prostym laboratorium? A wszystko to w interakcji z widzami i na monitorach domowych komputerów.

Pomysł na internetowe eksperymentowanie to kontynuacja działań edukacyjnych, jakie Tauron Dystrybucja prowadził w kończącym się właśnie roku szkolnym. W ostatnich miesiącach i trudnym okresie dla szkół, za pośrednictwem internetu spółka wspierała edukacyjnie nauczycieli, rodziców i dzieci.

- Dla szkół nasza inicjatywa edukacji za pomocą platformy e-lerningowej była niezwykle cenna. Po wprowadzeniu zdalnych lekcji, nauczycie szczególnie chętnie sięgali po gotowe scenariusze lekcji i pomoce dydaktyczne do realizacji lekcji online. W tym samym czasie, czyli od końca marca filmy edukacyjne spółki, zamieszczone na kanale youtube.com/TauronTV zostały odtworzone blisko 200 000 razy - mówi Ewa Groń, rzecznik prasowy Tauron Dystrybucja.

Działania edukacyjne Taurona prowadzone są przede wszystkim na platformie programu "Bezpieczniki Taurona" oraz na kanale YouTube. W obu tych miejscach można znaleźć filmy edukacyjne dla uczniów klas 1-8 szkoły podstawowej. Dodatkowo na platformie znajdują się gotowe scenariusze lekcji, gry i zabawy dla uczniów. Część materiałów dostosowana jest do potrzeb uczniów niepełnosprawnych.

Wszystkie pomoce dydaktyczne są zgodne z podstawą programową wyznaczoną przez MEN i też dlatego zainteresowanie tą formą edukacji jest bardzo duże. Na platformie zarejestrowanych jest ok. 2100 nauczycieli i prawie 270 szkół z całej Polski.

Rejestracja w programie jest bezpłatna i dostępna dla nauczycieli z całej Polski. Adres platformy: https://edukacja.bezpieczniki.tauron.pl/
Taurona

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE