ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dostawy gazu między Ukrainą a Słowacją zostaną zatrzymane od sierpnia do października 2020 roku
25.06.2020r. 06:30

Ukraiński operator informuje, że dostawy gazu w punkcie połączenia międzysystemowego Budince między Słowacją a Ukrainą zostaną zatrzymane od 11 sierpnia do pierwszego października 2020 roku. Firmy składujące gaz na Ukrainie, jak polskie PGNiG, mogą mieć problem z odbiorem zapasów - czytamy w BiznesAlert.pl.

Operator GTS Ukrainy (OGTSU), czyli operator sieci gazociągów na Ukrainie, oraz jego słowacki odpowiednik Eustream nie znalazły dotąd rozwiązania pozwalającego utrzymać dostawy gazu pomimo przerwy wywołanej naprawami. Rewers fizyczny w Budincach umożliwia Ukrainie fizyczne dostawy gazu z Unii Europejskiej.

Zatrzymanie dostaw w tym punkcie odcina ponad 50 firm europejskich od około trzech mld m sześc. gazu zmagazynowanych na Ukrainie. Polacy z PGNiG także zgromadzili zapasy w magazynach ukraińskich. Alternatywny szlak dostaw do połączenie w Wielkich Kapuszanach, jednak jest ono wykorzystywane do dostaw gazu na Ukrainę i jest dostępne tylko w razie przerwy dostaw w tym kierunku. Kolejne rozwiązanie to stworzenie wspólnego punktu wirtualnego łączącego przepustowości w Budincach i Wielkich Kapuszanach na wzór połączenia gazowego Polska-Ukraina.
Słowacy przekonują, że czekanie z przerwą pracy w punkcie Budince jest nieuzasadnione, a stosowne prace zaplanowane przez Ukraińców można zrealizować niezwłocznie. OGTSU przekonuje, że powstrzymują go powodzie występujące obecnie na zachodzie Ukrainy. Rozmówcy ośrodka ICIS przekonują, że problem byłby łatwy do rozwiązania, gdyby połączenie w Budincach działało zgodnie z regulacjami europejskimi, a jego przepustowość była sprzedawana na aukcjach - czytamy w BiznesAlert.pl.
ICIS , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE