ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Siedem nowych zakażeń wśród pracowników śląskich kopalń, 151 osób wyzdrowiało
26.06.2020r. 10:57

Siedem nowych zakażeń odnotowano w ciągu ostatniej doby wśród pracowników śląskich kopalń węgla kamiennego. We wszystkich górniczych spółkach przybyło znów ozdrowieńców - od czwartku łącznie 151 osób.

Według zebranych w piątek przez PAP danych z Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Polskiej Grupy Górniczej i spółki Węglokoks Kraj, od początku epidemii potwierdzono zakażenie koronawirusem u 6320 górników z kilkunastu kopalń, wobec 6313 dobę wcześniej.

W ostatniej dobie stwierdzono też ozdrowienia 151 zakażonych wcześniej pracowników: 132 z JSW, 18 z PGG i jednego z Węglokoksu Kraj.

W JSW, gdzie w trakcie epidemii wykryto najwięcej zakażeń w polskim górnictwie węgla kamiennego, w piątek rano łączna liczba takich przypadków wynosiła od początku epidemii 3863 (od czwartku wzrost o 2). Nowi zarażeni to pracownicy kopalni Borynia (od początku epidemii do piątku koronawirusa stwierdzono tam u 409 pracowników).

W pozostałych kopalniach JSW nie przybyło od czwartku osób zakażonych: w kopalni Pniówek od początku epidemii ich liczba wyniosła 1600, w kopalni Zofiówka 1180, w kopalni Jastrzębie-Bzie 387, w kopalni Budryk 283, a w kopalni Szczygłowice - cztery.

Kwarantanną w piątek pozostawało objętych 144 pracowników JSW (w czwartek było ich o 2 mniej). Wyzdrowiało w spółce od początku epidemii 1585 osób (wzrost od czwartku o 132 osób). Oznacza to, że liczba osób obecnie uznawanych za zarażone w JSW to 2278.
W największej węglowej spółce - Polskiej Grupie Górniczej - od czwartku przybyło pięć nowych przypadków zakażeń i łącznie od początku epidemii ich liczba wzrosła do 1867. Wyzdrowiało dotąd 1465 osób - ta wartość wzrosła ostatniej doby o 18 osób. Realnie w spółce pozostawały więc w piątek zarażone 402 osoby.

W PGG najwięcej zarażeń stwierdzono do piątku w kopalniach Jankowice (677 - wzrost od czwartku 1), Sośnica (460), Marcel (237, wzrost o 1), Murcki-Staszic (236), Bolesław Śmiały (89), Bielszowice (72) i Ziemowit (27). Według wcześniejszych danych m.in. 25 przypadków było też w Zakładzie Górniczych Robót Inwestycyjnych, a mniejsze liczby - w pozostałych kopalniach.

W piątek na kwarantannie przebywało 483 pracowników PGG (dzień wcześniej - o 20 więcej).

Obok zakładów PGG i JSW od początku epidemii zakażonych zostało też 590 górników z należącej do spółki Węglokoks Kraj kopalni Bobrek. Obecnie koronawirusa ma tam 11 osób (w tym trzech pracowników firm współpracujących z kopalnią); w czwartek za chore uznawano tam 12 osób. Wyzdrowiało łącznie 579 górników. Żaden pracownik nie przebywa na kwarantannie.

Górnicy to ponad połowa z blisko 12 317 wszystkich osób zarażonych w woj. śląskim (dane z czwartku, w tym blisko 6,2 tys. osób wyzdrowiało) i 19,1 proc. z ponad 33 119 osób zakażonych w całej Polsce (również dane z czwartku). Śląskie pozostaje województwem o największej w Polsce liczbie potwierdzonych zakażeń.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE